Funkcjonalności oferowane przez produkty marki X-Socks

Funkcjonalności oferowane przez produkty marki X-Socks

0 0
Read Time:2 Minute, 23 Second

Współczesne skarpety sportowe to zupełnie nowa generacja produktów, czego najlepszym przykładem są techniczne skarpety X-Socks, dedykowane dla wielu różnych rodzajów aktywności: dla biegaczy, kolarzy, narciarzy, tenisistów, osób uprawiających trekking, Nordic Walking, jeżdżących na motocyklach lub wrotkach oraz wielu innych.

Te innowacyjne produkty pomagają w poprawie efektywności treningu, zapewniając maksymalny komfort, chroniąc przed otarciami i drobnymi urazami, a także wpływają na poprawę krążenia krwi w nogach. Unikalna konstrukcja skarpet to efekt dogłębnego zbadania mechanizmu ruchu i szczegółowego określenia potrzeb osób, zajmujących się różnymi rodzajami aktywności. Stąd też wielka mnogość skarpet X-Socks, ponieważ każda ich para posiada nieco inną konstrukcję, dopasowaną do potrzeb konkretnej dyscypliny sportu.

x-socks-1

Podstawowe funkcjonalności skarpet tej marki to przede wszystkim: unikalne systemy wentylacji, dzięki który stopa mniej się poci, systemy amortyzujące mikro drgania, systemy ochrony palców, okolic ścięgna Achillesa i podeszwy stopy przed drobnymi urazami, a także zupełnie unikalne systemy kompresji, które wspomagają krążenie krwi, wpływając na zwiększenie efektywności pracy mięśni, częściowo wpływając również na skrócenie czasu potrzebnego do ich pełnej regeneracji.

x-socks-2

Systemy wentylacji – to podstawa, gdy myślimy o nowoczesnych skarpetach sportowych. Każda para skarpet marki X-Socks posiada własny, unikalny system wentylacji rozmieszczony w ten sposób, aby w maksymalnym stopniu ochłodzić tę część stopy, która w danym rodzaju aktywności podlega największym obciążeniom. Zainstalowane w skarpetach systemy wentylacji nie wpływają na wytrzymałość produktu, nie są także przyczyną szybszego wyziębienia kończyn. Każda para skarpet jest bowiem dopasowana do określonych warunków termicznych i cyklu powtarzalnych ruchów, charakterystycznych dla danego typu aktywności. Ma to wielkie zalety oraz jeden drobny minus. Z wybranej pary skarpet opłaca się korzystać jedynie przy uprawianiu określonej dyscypliny sportu, w innych dyscyplinach efektywność jej działania znacznie spada.

x-socks-3

System kompresji – to jeden z unikalnych systemów stosowanych jedynie w najlepszych produktach odzieżowych dedykowanych dla sportowców. Kompresja pomaga w zachowaniu wysokiego poziomu kontroli nad pracą poszczególnych mięśni, jednocześnie nie krępując naszych ruchów. Osoba korzystająca ze skarpet X-Socks wyposażonych w system kompresji, zapewnia swoim mięśniom dodatkowe wspomaganie m.in. przez poprawę krążenia krwi w wybranych obszarach stopy, a także przez obniżenie ryzyka uszkodzenia pojedynczych włókien mięśniowych w czasie wykonywania określonych sekwencji ruchu, co z kolei wpływa na przyspieszenie potreningowej regeneracji.

System amortyzacji – to dodatkowe systemy, które pomagają zredukować ilość drgań dochodzących do wnętrza struktury stopy. Chronią mięśnie, ścięgna i stawy przed mikro urazami, dzięki czemu przez dłuższy czas nie odczuwamy efektu zmęczenia nawet w czasie intensywnego treningu sportowego.

System ochrony – to specjalne materiałowe wzmocnienia rozmieszczone w odpowiednio wyselekcjonowanych punktach stopy, które pomagają chronić wrażliwe miejsca przed bolesnymi urazami natury mechanicznej. Każda para skarpet sportowych X-Socks posiada własny, indywidualny układ tego typu wzmocnień, stworzony w oparciu o symulację najczęstszych urazów występujących w określonej dyscyplinie sportu. Dla przykładu skarpety dedykowane dla biegaczy posiadają dodatkowe zabezpieczenia okolic palców i ścięgna Achillesa, a skarpety dla tenisistów wzmocnienia w okolicach całego stawu skokowego.

Szwajcarska marka X-Socks to marka skarpet termoaktywnych, założona przez profesora Bodo Lambertza w 2002 roku.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rower a zima – jak się ubrać?
Next post Wybierz dobre akcesoria dla biegaczy!