Fenomen oleju ze słodkich migdałów

Fenomen oleju ze słodkich migdałów

0 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

Pozytywne działanie oleju ze słodkich migdałów było znane już w starożytności. I przetrwało do dziś. Nie bez powodu jest jednym z chętniej wybieranych olejków, pozwalających w naturalny sposób zadbać o piękny wygląd skóry i włosów. Wyróżnia się bowiem wieloma zaletami. Działanie nawilżające, eliminujące działalność wolnych rodników czy usprawniające przepływ krwi stanowi jedynie część. Dzięki temu może być stosowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci.

Bogactwo cennych składników

Olejek migdałowy, inaczej nazywany również jako olej ze słodkich migdałów, jest pozyskiwany z nasion migdałowca pospolitego. Charakteryzuje się jasnożółtym kolorem, lekko słodkim smakiem, niewyczuwalnym aromatem i przede wszystkim – bogactwem witamin i składników odżywczych. Znajdziemy w nim zarówno proteiny, sole mineralne, witaminy A, E, D i witaminy z grupy B, a także ogromne pokłady kwasu linolowego i oleinowego. To właśnie dzięki tym substancjom możemy zawdzięczać mu cenne działanie: nawilżające, ujędrniające, opóźniające procesy starzenia czy łagodzące podrażnienia.

Produkt o wielu wcieleniach

W branży kosmetycznej olej ze słodkich migdałów jest wykorzystywany do preparatów nawilżających. Jego dodatek znajdziemy zarówno w kremach, balsamach, jak i odżywkach do włosów. Eliminuje widoczność rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach, pełniąc przy okazji funkcję skutecznego emolientu. Z tego powodu jest polecanym preparatem dla osób o suchej i atopowej skórze, a także cenionym kosmetykiem zastępującym oliwkę w pielęgnacji maluchów.

Inne zastosowanie

  1. Olej ze słodkich migdałów jest nieocenionym składnikiem regenerującym suche i zniszczone włosy. Jego działanie jest bardzo podobne do oleju arganowego, jednak to, co je odróżnia to cena. Migdałowy jest znacznie tańszy, co nie oznacza, że mniej efektywny. Jak go stosować? Odrobinę kosmetyku wcieramy w końce pasm i po upływie kilku minut obficie spłukujemy pod bieżącą wodą.
  2. Opisywany preparat znajduje zastosowanie także jako skuteczny środek usuwający makijaż, nawet ten wodoodporny. Niewielką ilość oleju ze słodkich migdałów nakładamy na bawełniany płatek i przecieramy. Co więcej, tego typu demakijaż jest również sposobem na olejowanie twarzy, zapewniającym kompleksowe odżywienie i nawilżenie skóry.
  3. Jeśli naszym problemem są sińce pod oczami, również z pomocą przyjdzie nam olejek migdałowy. W połączeniu z miodem (2 łyżeczki), mlekiem (1 łyżeczka) i olejem (2 łyżeczki) utworzy papkę, która po naniesieniu na skórę pod oczami, wyeliminuje nieestetycznie wyglądające przebarwienia.
  4. To także niezastąpiony środek nawilżający na dłonie i stopy! Olej ze słodkich migdałów zapewni odpowiednie odżywienie najbardziej wysuszonym partiom skóry, przy okazji pełniąc funkcję kosmetyku zmiękczającego skórki przy paznokciach.

Wzmacnia barierę lipidową skóry, chroniąc przed odwodnieniem i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Olej ze słodkich migdałów doskonale się wchłania, nie zostawiając tłustej powłoki – w przeciwieństwie do innych, ogólnodostępnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Należy do grupy tzw. suchych olejków, których skład jest bliski strukturze ludzkiego ciała.

Inspiracją dla powstania artykułu była strona: http://gaj-oliwny.pl/product-pol-140-Olej-ze-slodkich-migdalow-150-ml.html.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Leszek Bebło: nie myślałem, że dożyję czasów, gdy na starcie biegu w moim kraju staje kilka tysięcy zawodników
Next post Jak działa aparat EKG?