Elektrolity. Jak rozpoznać ich niedobór?

Elektrolity. Jak rozpoznać ich niedobór?

0 0
Read Time:1 Minute, 30 Second

W okresie letnim, gdy nasz organizm się bardziej poci, a także w momencie wystąpienia zatruć pokarmowych lub złapania różnego rodzaju infekcji, czego efektem są wymioty i biegunka, dochodzi do utraty elektrolitów. A elektrolity to bardzo ważne składniki naszego organizmu. Bez nich prawidłowa praca wielu narządów wewnętrznych mogłaby być niemożliwa.

Elektrolity przede wszystkim pomagają w transporcie wody przez błony komórkowe. Regulują pracę serca, mięśni, nerwów, a także całej gospodarki energetycznej w organizmie. Dlatego w przypadku braku odpowiedniej ilości elektrolitów w naszym ciele bardzo ważne jest ich jak najszybsze uzupełnienie.

Jak uzupełnić elektrolity?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest wypicie specjalnych płynów nawadniających – np. www.orsalit.pl. Takie napoje bardzo szybko nawadniają organizm i uzupełniają go nie tylko w elektrolity, ale również na przykład w glukozę. Powinny być stosowane zawsze wtedy, gdy występuje ryzyko odwodnienia, czyli w trakcie gorączki, wymiotów, biegunki, upałów oraz w momencie wyczerpania fizycznego.

Jak rozpoznać niedobór elektrolitów w organizmie?

Niedobór elektrolitów można rozpoznać dość łatwo. Wystarczy dokładnie przyjrzeć się własnemu organizmowi, czy nie wysyła któryś z sygnałów z poniższej listy.

Objawy niedoboru elektrolitów

– Gorsze samopoczucie

– Odwodnienie organizmu

– Znużenie, apatia, senność

– Arytmia serca

– Drżenie mięśni

– Brak koncentracji

– Brak apetytu

– Nieprawidłowy rozwój i wolniejszy wzrost u niemowląt

Kto powinien zwracać uwagę na poziom elektrolitów w organizmie?

Nawadnianie organizmu specjalnymi napojami z elektrolitami typu Orsalit jest ważne u osób w każdym wieku, a szczególnie u dzieci i niemowląt, które są wyjątkowo podatne na wystąpienie złych skutków zdrowotnych spowodowanych odwodnieniem. Również osoby starsze, które zazwyczaj cierpią na wiele chorób, w tym często również na choroby serca, muszą zwracać szczególną uwagę na utrzymanie w organizmie odpowiedniego poziomu elektrolitów.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 5 najskuteczniejszych ćwiczeń według trenera personalnego
Next post Skórzane korki powracają!