Działanie i efektywność szczoteczek sonicznych

Działanie i efektywność szczoteczek sonicznych

O elektronicznych szczoteczkach do zębów na pewno słyszał już każdy. Nie są one żadną nowością, bo od kilkudziesięciu lat można je spotkać na rynku. Ich udoskonaloną wersją jest jednak szczoteczka soniczna, dlatego o niej warto czegoś więcej się dowiedzieć. Ludzie dalej nie wiedzą bowiem, dlaczego mieliby inwestować w tak drogi produkt, skoro za zwykłą szczoteczkę płacą kilka złotych. Jest ona tania, jednak jej działanie nie jest zbyt dobre. Nawet szczoteczki elektryczne nie wykazują się tak dokładnym działaniem co ich soniczna odmiana. Praktycznie wszyscy najwięksi producenci mają w swojej ofercie tego typu produkty.

5

Jak działają różne typy szczoteczek elektrycznych?

Tradycyjna szczoteczka elektryczna jest produktem obrotowym zasilanym przez ładowany akumulator. Oznacza to, że pracuje, wykonując ruchy obrotowe, których w ciągu jednej minuty jest zwykle kilka tysięcy (maksymalnie – kilkadziesiąt). Oczywiście jest to dość spora liczba, jeśli porówna się ją do liczby obrotów wykonywanych przy pomocy szczoteczki zwykłej. Jednakże soniczne urządzenie zawsze wykonuje przynajmniej 31 tysięcy ruchów  na minutę i to głównie ruchów pulsacyjnych. Efekt jest taki, że zęby są bardzo dokładnie wyszczotkowane, oczyszczone i przyjemnie odświeżone, co pozytywnie wpływa na zapach wydostający się z jamy ustnej.

Największe zalety sonicznego mycia

Szczoteczka soniczna może usuwać aż do sześciu razy więcej zanieczyszczeń, dlatego działa lepiej od szczoteczki manualnej. Pozwala pozbyć się płytki nazębnej, bo wcześniej było praktycznie niemożliwe. Jeśli codziennie stosuje się soniczny przyrząd, można zauważyć efekt bielejących zębów. Przebarwienia zaczną znikać, a ścianki zębów staną się dokładnie oczyszczone i właśnie bielsze. Dodatkowo wiele urządzeń oferuje różne tryby pracy pozwalające dostosować pracę szczoteczki do własnych potrzeb.

Budowa i wykorzystanie

Szczoteczki soniczne mają również specjalne, lekko wygięte główki, które pozwalają dojść do zakamarków znajdujących się jamie ustnej. Końcówki są wymienne i należy wymieniać je co kilkanaście tygodni. Dzięki temu mycie zębów jest niezwykle higieniczne. Jeśli więc człowiekowi zależy na swoich zębach, powinien on koniecznie zainwestować w udoskonaloną szczoteczkę elektryczną, czyli w szczoteczkę soniczną. Szczotkując nią zęby rano i wieczorem, już po kilku tygodniach można zauważyć pierwsze efekty takich zabiegów. Stosując szczoteczki elektryczne warto też pamiętać o dodatkowych środkach takich jak płyny do płukania ust oraz nici dentystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dobry podkład kryjący i matujący dla cery mieszanej i tłustej. Zobacz, czym powinien się charakteryzować!
Next post Sprzęt fitness do ćwiczeń w domu