Czym jest i jak działa kreatyna?

Czym jest i jak działa kreatyna?

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Od wielu lat kreatyna jest stosowana przez dużą grupę sportowców. Zarówno zawodowcy jak i amatorzy stosują kreatynę, aby nabrać masy mięśniowej. Kreatyna jest związkiem chemicznym, który normalnie występuje w ludzkim organizmie. Ten związek chemiczny przyczynia się do zwiększenia beztłuszczowej masy ciała i pozwala na wykonywanie zwiększonej ilości ćwiczeń fizycznych.

creatineZachodzące w organizmie procesy powodują wydzielanie hormonu wzrostu, a powstała kreatyna w znacznym stopniu zwiększa masę mięśniową. Kreatyna umożliwia szybką produkcję ATP -cząsteczki bogatej w energię, która używana jest przez mięśnie. Intensywne ćwiczenia pozwalają na zwiększoną pracę mięśni, a tym samym możliwy jest szybszy przyrost beztłuszczowej tkanki.

Kreatyna jest suplementem diety, który powinien znaleźć się w diecie sportowców wykonujących intensywne ćwiczenia. Ten preparat pozwala szybciej wyrzeźbić ciało, dzięki czemu jest idealny dla kulturystów, atletów, sprinterów. Stosowana zgodnie z zaleceniami i w odpowiednich dawkach jest bezpiecznym produktem pozwalającym na efektywniejsze wykonywanie poszczególnych serii ćwiczeń i szybszy przyrost tkanki mięśniowej.

Przez jakiś czas zastanawiano się czy zażywanie kreatyny przez sportowców jest etyczne, gdyż w naturalnych pokarmach jest jej mało. Stąd wątpliwości czy sztuczne uzupełnianie jest wskazane. Innym problemem były wątpliwości, czy sportowcy, którzy będą zażywać kreatynę po pewnym czasie nie sięgną po preparaty niedozwolone. Kreatyna nie jest zabroniona i stosowanie jej w odpowiedni sposób może działać wspomagająco i dawać lepsze efekty pracy włożonej w powiększanie masy mięśniowej. Ponadto badania jakie zostały przeprowadzone wykazały, że kreatyna jest bezpiecznym związkiem chemicznym i nie powoduje skutków ubocznych.

Stosowanie kreatyny jest bezpieczne pod warunkiem, że przestrzega się kilku podstawowych zasad. Preparat, który wybierzemy powinien być wysokiej jakości, nie należy stosować dawek większych niż zalecane. W trakcie stosowania należy zdrowo się odżywiać i dbać o wysoką jakość treningów.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Lfa – szkolenie „Trener Personalny”
Next post Na kopa: ziołowe preparaty energizujące