Czas na DETOX

Czas na DETOX

Intensywny okres świąteczno – noworoczny za nami. To idealny moment by pomyśleć o detoksie. To propozycja zarówno dla tych, co trochę pofolgowali sobie z jedzeniem podczas minionych okazji do towarzyskich spotkań i dobrego jedzenia jak i tych, którzy mają potrzebę zadbania o siebie. Nagrodą za dobrze zrealizowany proces oczyszczania będzie lepsza kondycja, smuklejsze kształty i piękna skóra. Warto o tym pomyśleć już teraz, bowiem wiosna już za pasem.

owoce-tropikalneEksperci twierdzą, że dobrze przeprowadzone oczyszczanie to ogromna inwestycja w nasze zdrowie i samopoczucie. Jak je przeprowadzić by było dla nas dobre?

– Oczyszczanie organizmu składa się z dwóch etapów: unieszkodliwienia szkodliwych substancji (detoksykacji) oraz ich wydalenia – mówi Alicja Kalińska, ekspert Elavii, na co dzień doradca żywieniowy w Centrum Dietetycznym Set Point. Na pierwszy proces mamy jedynie pośredni wpływ, a jego tempo zależy od sprawności organów odpowiedzialnych za wydalanie oraz tego, co i jak jemy. Drugi etap możemy regulować samodzielnie. Preparaty ziołowe wspomagają pracę kanałów odtruwających – wątrobę z jelitami, nerki z drogami moczowymi oraz skórę. Dlatego popijając odpowiednie mieszanki czy zmieniając dietę możemy spodziewać się w efekcie lepszej perystaltyki jelit, zwiększenia produkcji moczu a w rezultacie pozbywania się nagromadzonych toksyn.

A zatem wiemy już, że warto rozpoczynając detoks pomyśleć o zdrowej, bezpiecznej i odpowiednio dopasowanej suplementacji. Ale czy wiemy jakie składniki nas mogą wspomóc? Poniżej lista sprzymierzeńców, – czyli składników, które skutecznie wspomagają procesy oczyszczania organizmu.

zielona herbata – regularne spożywanie wspomaga procesy trawienne, oczyszcza organizm z toksyn, zawiera ona w sobie katechiny, z których najważniejszy jest galusan epigalokatechiny(EGCG ) – ten przeciwutleniacz powoduje wzrost metabolizmu.

ostrokrzew paragwajski (Yerba Mate) – efektywnie usuwa toksyny z krwiobiegu i organów wewnętrznych, wpływa pozytywnie na pracę nerek, ma działanie moczopędne i łagodzi problemy z pęcherzem.

koper włoski – stymuluje wydzielanie soku żołądkowego, zmniejsza napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego oraz pobudza ruchy perystaltyczne jelit. Owoce pobudzają również wydzielanie żółci i soków żołądkowych przez co działają moczopędnie.

seler -znajdują się w nim m.in. substancje czynne odpowiedzialne za zdrowotne właściwości warzywa, czyli flawonoidy, furanokumaryny. Flawonoidy są związkami roślinnymi, które mają silne działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne (antyutleniające), uszczelniające na naczynia krwionośne, rozkurczające i moczopędne. Również furanokumaryny wykazują działanie moczopędne i rozkurczające mięśnie gładkie. Sok z selera powinny pić regularnie osoby mające kłopoty z nerkami.

cykoria – swoją gorycz zawdzięcza laktacyjnie i laktukopikrynie, które po zjedzeniu stymulują wątrobę do produkcji żółci. Cykoria wspomaga również produkcję soków żołądkowych (zapobiega wzdęciom i poprawia trawienie), usprawnia trawienie dzięki obecności goryczek, a jej liście i korzenie działają moczopędnie.

grejpfrut – dostarcza dużo witaminy C i potasu i ma działanie moczopędne – dobroczynnie wpływa na pracę nerek i pomaga w szybszym usuwaniu z organizmu szkodliwych toksyn. Swoje właściwości grejpfrut zawdzięcza obecności narynginy – związku, który nadaje temu owocowi charakterystyczny gorzki smak.

jęczmień – dzięki zawartości błonnika „wymiata” z przewodu pokarmowego szkodliwe substancje i zmniejsza apetyt.

figa indyjska (opuncja figowa) – zmniejsza kumulację płynów w tkankach i pomaga nerkom w odtruwaniu. Wiąże kwasy żółciowe i pozytywnie wpływa na pracę wątroby.

winogrona -zawierają dużo potasu, są więc bardzo korzystne dla serca, układu krwionośnego. Dodatkowo mają działanie alkalizujące, czyli przeciwdziałają zakwaszaniu organizmu. W winogronach występują liczne kwasy organiczne: mrówkowy, cytrynowy, jabłkowy, winowy wykazujące właściwości moczopędne.

fasola – wyciągi ze strąków fasoli mają działanie moczopędne, mogą być używane w leczeniu obrzęków, chorobach nerek ze zmniejszonym wydalaniem moczu, kamicy moczowej, w tym zwłaszcza fosforanowej.

Najbardziej odpowiednie i optymalne stężenie poszczególnych składników decyduje często o powodzeniu oczyszczania, dlatego najlepiej wybierać wśród naturalnych preparatów. Do dyspozycji mamy kilka w tym także nowy, w 100 % naturalny suplement diety – Elavia. To nowoczesny preparat, w którego skład weszło, aż 14 aktywnych składników, które mogą nam pomóc w oczyszczaniu organizmu z toksyn i uzyskaniu smuklejszej sylwetki. Wystarczy 25 dni, by nastąpiła wyraźna zmiana naszego samopoczucia i wyglądu.

Preparat dostępny jest w aptekach na terenie całego kraju także w internecie.
Elavia Intensive -€“ 49 złotych; Elavia kapsułki Anti Yo-Yo -€“ 45,90 złotych.

***

BERLIN-CHEMIE AG to firma o bogatych tradycjach, która dynamicznie rozwija swoją działalność. Lokalne oddziały firmy działają w ponad 30 krajach Europy i Azji. Filia BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. działa w Polsce w imieniu BERLIN-CHEMIE, spółki należącej do grupy MENARINI. Utworzona w 1886r. MENARINI, z siedzibą główną we Florencji, od wielu lat zajmuje czołową pozycję na włoskim rynku farmaceutycznym. MENARINI przez pokolenia rozwijała swoją działalność, aby stać się globalną firmą farmaceutyczną, zarządzaną przez właściciela. MENARINI skoncentrowana jest na dwóch celach strategicznych: badaniach i rozwoju globalnym. Powyższe kierunki umożliwiają zastosowanie innowacyjnych leków z korzyścią dla pacjentów na całym świecie. Grupa MENARINI cieszy się doskonałą opinią na całym świecie, jako skuteczny i rzetelny partner. BERLIN-CHEMIE/MENARINI w Polsce oferuje leki dostępne zarówno bez recepty (m.in. Espumisan, Prostamol Uno, Lioton, Flavamed, Quixx, Mig) jak i z przepisu lekarza, stosowane w następujących obszarach terapeutycznych: Kardiologia, Gastrologia, Choroby tarczycy, Diabetologia, Alergologia, Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Fitness Academy poszukuje pracowników
Next post BOOST™ zmienia bieganie na zawsze