BOOST™ zmienia bieganie na zawsze

BOOST™ zmienia bieganie na zawsze

0 0
Read Time:2 Minute, 50 Second

Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność temperatury – tak w skrócie można opisać Energy Boost – nowe buty adidas, które zapewniają większy zwrot energii niż jakiekolwiek inne buty biegowe. Załóż je i zostań jeszcze lepszym biegaczem!

Boost your cushioning

Podstawową innowacją jest BOOST™ – rewolucyjny materiał amortyzujący. Stoi za nim partner adidas – BASF, wiodąca światowa firma chemiczna, która na podstawie procesu innowacyjnego opracowała specjalny system. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek (TPU) na tysiące małych kapsułek zbierających i oddających energię umieszczonych w podeszwie. Dzięki swojej unikalnej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża. Testy przeprowadzone przez adidas Innovation Team pokazują, że wytrzymałe materiały zastosowane w butach Energy Boost zapewniają największy zwrot energii spośród wszystkich dostępnych butów do biegania.

„adidas jest mocno zaangażowany w opracowywanie produktów, które pomagają sportowcom w osiąganiu coraz lepszych wyników. BOOST™ to rewolucja w dziedzinie amortyzacji i największy zwrot energii do biegacza w całej branży” – mówi Eric Liedtke, Head of Sport Performance adidas. „Energy Boost to wspaniały but, który zmieni sposób postrzegania biegania” – uzupełnia.

Bernd Wahler, Head of Innovation adidas, dodaje: “BOOST™ to rewolucyjny materiał. Łączy na pozór sprzeczne korzyści – miękkość, wygodę i efektywną amortyzację, gwarantując najwygodniejszy bieg w historii. Użytkownik odczuwa różnicę od razu, przy pierwszym założeniu. BOOST™ wytycza nowy standard, nie tylko w dziedzinie butów do biegania”.

Boost your conditions

BOOST™ jest maksymalnie wydajny w prawie każdych warunkach. adidas Innovation Team przeprowadził monitoring tego, jak tworzywo piankowe wykorzystane w BOOST™ zachowa się w różnych temperaturach w porównaniu ze standardem pianki EVA stosowanej w większości butów biegowych. Wykonane testy wykazały, że w zakresie od -20 do +40 stopni pianka w BOOST™ jest trzy razy odporniejsza na zmiany temperatur od standardowego materiału EVA, zapewniając w ten sposób bardziej spójny bieg.

Boost your comfort

Innowacja wykracza poza rewolucyjną technologię podeszwy. Górną część buta Energy Boost wyposażono w technologię TECHFIT z wysoce wytrzymałego i elastycznego poliuretanu, która zapewnia optymalny komfort i wsparcie dla całej stopy podczas ruchu. Oddychająca siateczka wykonana z meshu i strechu sprawia, że but dopasowuje się jak skarpeta, równocześnie stabilizując i wspierając stopę.

Energy Boost jest kompatybilny z elektronicznym trenerem adidas miCoach SPEED_CELL™.

Boost your run

Energy Boost będzie można nabyć we wszystkich salonach adidas i sklepach partnerskich już 27 lutego. Możecie je znaleźć tutaj: www.adidas.pl/storefinder/#/ .

W skrócie:

Materiał piankowy BOOST ™ łączy na pozór sprzeczne korzyści – miękkość, wygodę i efektywną amortyzację

Zwrot energii gwarantują małe kapsułki umieszczone w podeszwie. Dzięki swojej budowie gromadzą i uwalniają wytworzoną podczas biegu energię. Różnicę czuć już przy pierwszym założeniu.

Podstawą innowacji BOOST™ jest rewolucyjny materiał amortyzujący. Stoi za nim nasz partner – BASF, wiodąca światowa firma chemiczna, która, na podstawie procesu innowacyjnego, opracowała specjalny system. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek (TPU) na tysiące małych kapsułek zbierających i oddających energię umieszczonych w podeszwie.

Testy przeprowadzone w temperaturach od +40 do -20 wykazały, że pianka w BOOST™ wytrzymuje więcej i nie traci swoich amortyzacyjnych właściwości jak standardowa EVA. BOOST™ dłużej zachowuje swoje walory niż porównywalna podeszwa EVA.

Dodatkowe technologie adidas zastosowane w butach Energy Boost to: specjalne wsparcie śródstopia, które stabilizuje stopę w bucie, rozbudowany system TORSION® , który od pięty aż po palce minimalizuje bezwładne poruszanie się stopy wewnątrz buta, podeszwa adiWEAR, która chroni but przed nadmiernym zużywaniem się w miejscach najbardziej narażonych na ścieranie oraz zewnętrzny zapiętek, który maksymalizuje dopasowanie pięty i komfort w czasie biegu.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Czas na DETOX
Next post Prawidłowy oddech to podstawa podczas ćwiczeń fizycznych