Ćwiczenia na stres

Ćwiczenia na stres

0 0
Read Time:2 Minute, 3 Second

Stres skutecznie utrudnia życie. Może być on spowodowany różnymi czynnikami. Narażeni jesteśmy na niego nie tylko w pracy czy w szkole, ale również w każdym innym miejscu. Napięcie spowodowane stresem powoduje, że rzeczy z pozoru błahe urastają do rangi dużego problemu.

Jeśli stan taki ma charakter długotrwały może być przyczyną problemów zdrowotnych. Jednym z lepszych sposobów na stres jest aktywność fizyczna. Każda forma ruchu jest dobra jednak istnieje kilka rodzajów ćwiczeń, które szczególnie dobrze sprawdzają się w sytuacji napięcia nerwowego.

Pływanie

Każdy kto choć raz pływał wie, że woda działa jak lek uspokajający. W czasie pływania nasze ciało się rozluźnia i relaksuje. Nie trzeba nawet pływać, samo przebywanie w wodzie ma działanie uspakajające. W wielu miejscach dodatkowo organizowane są ćwiczenia w wodzie. Są one szczególnie zalecane osobom otyłym i cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości narządów ruchu.

Tai chi

Tai chi to sztuka walki pochodząca z Chin. W chwili obecnej jednak bardziej niż z walką, kojarzy się raczej z charakterystycznym tańcem. Tai chi to ruch pełen spokoju i koncentracji. W czasie ćwiczeń każda pozycja powinna być wykonywana w skupieniu, aby cały czas kontrolować to co dzieje się z ciałem. Cała sztuka polega na tym by pojedyncze pozycje płynnie połączyć w długie układy. Regularne powtarzanie ćwiczeń to stałe dążenie do perfekcji. Tai chi jest świetną propozycja dla wszystkich, którzy pragną się wyciszyć.

Joga

Kolejna propozycją dla osób borykających się z napięciem nerwowym jest joga. W ostatnich latach popularność jogi w naszym kraju znacznie wzrosła. Trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę to jak korzystnie wpływa regularne wykonywanie tych ćwiczeń na organizm. Joga to kontrola ciała i oddechu. Pozwala ona między innymi: poprawić dotlenienie mózgu, zredukować poziom stresu, rozluźnić mięśnie oraz poprawić koordynację ruchową. Aby rozpocząć ćwiczenia nie trzeba dysponować żadnym specjalistycznym sprzętem do ćwiczeń. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w materac lub matę.

Pilates

Pilates to propozycja dla osób pragnących się uspokoić i rozluźnić. Ten rodzaj ćwiczeń to swego rodzaju połączenie treningu siłowego, baletu i jogi. Pilates to zestaw około pięciuset specjalnie opracowanych ćwiczeń. Dzięki tak ogromnemu wyborowi każdy jest w stanie dobrać odpowiedni zestaw dla siebie. W czasie zajęć wykorzystywane są różne przyrządy np. ławki do ćwiczeń, hantle czy różnego rodzaju piłki. Postawą tych zajęć jest prawidłowy oddech i precyzja.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Mass Extreme Suplement na budowanie Masy ! Opinie Recenzje
Next post Korekta nosa