5 sposobów na pokochanie siebie

5 sposobów na pokochanie siebie

0 0
Read Time:2 Minute, 34 Second

Każdy człowiek potrzebuje miłości i bliskości z drugą osobą. Z psychologicznego punktu widzenia jest ona równie niezbędna co woda czy powietrze. Dzieci, które nie są przytulane od najwcześniejszych momentów życia mają większe trudności z nawiązywaniem kontaktów i silnych więzi emocjonalnych z innymi ludźmi. Trudno jest jednak oczekiwać, że ktoś nas pokocha, jeśli samemu siebie się nie kocha. Poniżej znajdują się drobne rady dotyczące samo-miłości. Oczywiście na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma ona nic wspólnego z samouwielbieniem.

Cel: ja

Internet. To właśnie on, a raczej media społecznościowe i pop kultura są przyczynami wielu kompleksów u młodych dziewczyn i chłopców. Wrzucane do sieci zdjęcia przez rówieśniczki, które są zdecydowanie zgrabniejsze od nas samych może wprowadzić w stan zdołowania. Rada? Skupienie się na sobie i swoim „ja”. Porównywanie się do innych nie przyniesie żadnych zmian. Jeśli ma się problem z nadwagą, czas podjąć zdecydowane kroki ku zmianie. Jeśli jeszcze się tego nie zrobiło i w najbliższej przyszłości nie zamierza się nic z tym zrobić, wina leży tylko po stronie danej osoby. Jeśli ma się problem z motywacją, pomocy można szukać u profesjonalistów, którzy chętnie pomogą w jej znalezieniu.

Odnalezienie swoich zalet

Każda osoba posiada zalety i to właśnie na nich powinno się skupić w procesie wewnętrznego samo-zakochiwania się. Ludzie uwielbiają osoby, od których bije wewnętrzny blask. Jest on najczęściej odbiciem wewnętrznego stanu ducha. Odnajdując siebie, odnajdziesz szczęście i ludzi, którzy ci to szczęście przyniosą.

Numer trzy: uśmiech

Uśmiech rodzi uśmiech. Bez śmiechu wszystko było by smutne i monotonne, dlatego dobrze jest szukać takich rzeczy, momentów, miejsc, czy ludzi, którzy wywołują w nas radość. Podczas śmienia się w organizmie wytwarzana jest endorfina, czyli hormon szczęścia. Jest on niezwykle uzależniający ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Im więcej się śmiejemy, tym jesteśmy szczęśliwsi.  Efektem tego domino jest wzrost samooceny, która pozwala na zawieranie nowych znajomości. One natomiast poszerzają perspektywy, przez co wewnętrznie można odczuwać samo-spełnienie.

Zgoda z sobą samym

Robiąc coś wbrew sobie jest się nieautentycznym, a ludzie instynktownie wyczuwają fałsz. Warto otaczać się takimi ludźmi, przy których nie trzeba udawać kogoś, kim się nie jest. Wewnętrzna zgoda jest niezwykle kluczowa w procesie samo-zakochania się. Tylko wewnętrzna akceptacja na swoje wady i niedoskonałości, których nie da się z różnych przyczyn zmienić, może dać pełnię szczęścia. Będąc w stanie zgody z samym sobą daje się przyzwolenie otoczeniu na zaakceptowanie nas jako nas, bez uczucia wstydu czy zażenowania.

Drobne przyjemności

Warto również pamiętać o samo rozpieszczeniu się, bo przecież jeśli ktoś inny nie daje, nie oznacza, że nam się to nie należy. Drobne przyjemności w postaci obejrzenia ciekawego filmu, zjedzenia ulubionej potrawy czy wyjście na zakupy to tylko jedne z wielu propozycji. Rozpieszczając siebie daje chwilowe, drobne szczęście, którym później można podzielić się z inną osobą.

Wnioski podsumowujące, czyli końcowe banały

Kochać samego siebie  jest niezwykle ważne w życiu człowieka. Bez owej miłości trudno jest być w pełni szczęśliwym. Jak można usłyszeć w jednym z amerykańskich filmów, „ tak naprawdę szczęście jest tylko wtedy prawdziwe, kiedy można dzielić je z drugą osobą”. Wewnętrzna miłość rodzi, drugą zewnętrzną miłość, dzięki której codzienne życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Błyszcząca cera? Możesz łatwo pozbyć się tego problemu
Next post Problemy skórne w alergii