5. Poznań Półmaraton

5. Poznań Półmaraton

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają wszystkich miłośników biegania na 5. Poznań Półmaraton który odbędzie się 1 kwietnia 2012 roku.

Pomysł organizacji półmaratonu pojawił się pod koniec 2007 roku, a już wiosną 2008 roku odbyła się pierwsza jego edycja. Organizacja biegu oparta została na solidnych fundamentach – poznańskim maratonie, z którego zaczerpnięto wiele rozwiązań i pomysłów. Bardzo szybko okazało się, że Stolica Wielkopolski to jedno z najbardziej rozbieganych miast w Polsce. Do maniackiej dziesiątki oraz maratonu z wielkim powodzeniem dołączył i półmaraton. W pierwszej jego edycji na mecie zameldowało się aż 1037 biegaczy! W kolejnych latach było jeszcze lepiej. Dziś to drugi co do wielkości półmaraton w Polsce.

Tegoroczna edycja przyniesie wiele atrakcji i niespodzianek. Start biegu tradycyjnie już usytuowany będzie na ul. A. Baraniaka, meta nad Maltą, a trasa prowadzić będzie ulicami
ostatniej edycji maratonu: „trasa musi być szybka, sprzyjać tzw. życiówkom, a taka jest nowa trasa maratonu, więc nie pozostało nam nic innego jak przychylić się do głosu maratończyków, w opinii których obecna trasa jest ich wymarzoną na bicie rekordów życiowych – mówi Maciej Mielęcki Dyrektor Półmaratonu. „Ponadto, to też dobra trasa z punku utrudnień komunikacyjnych, których zdecydowanie jest mniej, choćby dlatego, że nie zmieniamy kursów linii tramwajowych” – dodaje Maciej Mielęcki.

foto: Krzysztof Kaczyński

W ramach półmaratonu dla biegaczy, odbędzie się też półmaraton dla rolkarzy i wózkarzy. Nie zabraknie targów sprzętu sportowego, które w dniach 30 i 31 marca odbędą się w Arenie.
Opłata startowa wynosi 50 zł brutto, a ostateczny termin zapisów mija 27.03.2012.

Zapisy oraz więcej informacji na http:// halfmarathon.poznan.pl .
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie debiutantów, start w naszym półmaratonie to doskonała okazja na rozpoczęcie przygody z bieganiem!
5. Poznań Półmaraton
01.04.2012
niedziela, godzina 1000
ul. Abpa A. Baraniaka
Poznań – Malta

Organizator: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, 61-553 Poznań, ul. Chwiałkowskiego 34,
tel. +48 (61) 835 79 17, fax +48 (61) 835 7920, info@halfmarathon.poznan.pl, http://halfmarathon.poznan.pl

Previous post Sportowe ubrania z wełny merino na narty
Next post Po prostu muszę tam wrócić – nowa wyprawa Marcina Helaka