Trzecia edycja Samsung Irena Run już za nami

Trzecia edycja Samsung Irena Run już za nami

W sobotę (19 maja) odbył się charytatywny bieg Samsung Irena Run, w którym wzięło udział 1150 uczestników. Podczas wydarzenia udało się zebrać 69 tysięcy złotych, które zostaną w całości przekazane na wakacyjny wyjazd podopiecznych ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Biegowi towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji, m.in. koncert Noviki, który przyciągnął rzeszę fanów artystki. Bieg odbył się pod honorowym patronatem najlepszej polskiej lekkoatletki w historii – Ireny Szewińskiej.

Tłumy uczestników na Polu Mokotowskim w Warszawie

Pole Mokotowskie 19 maja zostało zapełnione przez tysiące osób, które przyszły zgodnie z hasłem tegorocznego biegu pobiec dla siebie oraz dla innych. Głównym celem uczestników wydarzenia było wsparcie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i spełnienie marzeń młodych podopiecznych o wakacyjnym wyjeździe. Podczas biegu udało się zebrać 69 tysięcy złotych, które zasilą konto Stowarzyszenia. W tym roku pięciokilometrowa trasa po raz pierwszy wiodła przez piękne tereny Pola Mokotowskiego.

Gwiazdy na starcie oraz w miasteczku sportowym

Wśród uczestników biegu nie zabrakło znanych osób, które chciały wesprzeć szlachetną inicjatywę firmy Samsung. Na Polu Mokotowskim pojawili się m.in.: Michał Żebrowski, Krzysztof Ibisz, Jan Mela, Maciej Dowbor i nasza tegoroczna uczestniczka igrzysk w Londynie lekkoatletka Karolina Jarzyńska. Bieg relacjonował na żywo jeden z najlepszych polskich komentatorów sportowych Przemysław Babiarz. Dodatkowo wszystkim przybyłym gościom czas umilił koncert zespołu Dio Trio oraz występ muzycznej gwiazdy imprezy – Noviki.

Jestem niezwykle dumna z tego, że już trzeci raz udało się zorganizować bieg Samsung Irena Run, a uczestnicy stawili się na Polu Mokotowskim tak licznie. W tym roku po raz kolejny szczytny cel, jaki sobie założyliśmy, udało się zrealizować. Cała kwota zostanie przekazana na spełnienie wakacyjnych marzeń dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych – mówi honorowa patronka biegu Irena Szewińska.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie

Atrakcji nie zabrakło również dla kibiców, którzy zjawili się, aby dopingować biegaczy pokonujących pięciokilometrową trasę. Tegoroczne wydarzenie obfitowało w różnego rodzaju konkursy, a w przygotowanym specjalnie na tę okazję miasteczku można było spróbować swoich sił w jednej z wielu konkurencji sportowych. Specjalne kategorie przygotowano dla najmłodszych gości, m.in. bieg w workach czy wyścigi na dmuchanej trasie.

Przedsmak Igrzysk Olimpijskich w Londynie

Tegoroczna edycja biegu Samsung Irena Run miała szczególny charakter ze względu na nadchodzące Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Jako ich sponsor firma Samsung pragnęła zachęcić wszystkich do wspólnego przeżywania sportowych emocji i propagowania idei olimpijskiej, a także przybliżyć atmosferę wielkiego biegu z ogniem olimpijskim, który 18 maja br. rozpoczął swoją 70-dniową podróż po Wielkiej Brytanii. W sztafecie z ogniem olimpijskim weźmie również udział reprezentacja Polski, która na zaproszenie firmy Samsung pobiegnie 20 i 21 lipca w Londynie. Ideą biegu było połączenie krzewienia ducha sportowego z niesieniem pomocy innym w myśl tegorocznego hasła: Biegam dla siebie, biegam dla innych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.biegam.samsung.pl

O Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce tworzy Rodziny SOS dla potrzebujących dzieci oraz pomaga im w kształtowaniu przyszłości. Dzięki organizacji każde dziecko dorasta w rodzinie, w poczuciu bezpieczeństwa, otoczone miłością i szacunkiem. Wesprzeć działania SOS Wiosek Dziecięcych mógł każdy, kto zdecydował się na udział w biegu Samsung Irena Run.

Więcej informacji: www.wioskisos.org

Previous post Żyj zdrowo, korzystaj z sauny
Next post Bieg doskonały – kolekcja adidas adiSTAR dla kobiet