Trener personalny – dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

Trener personalny – dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

Moda na aktywność fizyczną nie mija – ten pozytywny trend jest obecny w życiu milionów Polaków, który coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług trenera personalnego. W czym może pomóc profesjonalny trener i kiedy warto poszukać eksperta?

Zaczynasz przygodę z siłownią i chcesz wycisnąć z treningu jak najwięcej? Zależy Ci na poprawie kondycji fizycznej, wyrzeźbieniu mięśni i spaleniu tkanki tłuszczowej? Uważaj, bo nieodpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Bóle stawów, przeciążenie kręgosłupa – takie dolegliwości mogą pojawić się nawet po niewinnie wyglądającym treningu. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług trenera personalnego, który pomoże dostosować rodzaj ćwiczeń do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego początkującego adepta treningów na siłowni.

Czym zajmuje się trener personalny?

Do jego zadań należy przede wszystkim układanie zestawu oraz harmonogramu ćwiczeń dla swoich podopiecznych, a także uczenie ich poprawnego wykonywania. Trener personalny kontroluje na bieżąco to, w jaki sposób ćwiczysz i reaguje w przypadku pojawienia się nieprawidłowości. Nie zachowujesz prostych pleców podczas martwego ciągu? Przy robieniu przysiadów ze sztangą Twoje kolana wychodzą poza linię palców stóp? To podstawowe błędy, które mogą wywołać u Ciebie groźne kontuzje i urazy, a zadaniem trenera personalnego jest ich wychwytywanie. Rola trenera nie ogranicza się jedynie do kontrolowania podopiecznych i układania planów treningowych, bardzo ważne jest także motywowanie do osiągania założonego celu – zrzucenia kilogramów czy wyrzeźbienia smukłej sylwetki.

Dla początkujących i podatnych na kontuzje

Kto powinien korzystać z usług trenera personalnego? Przede wszystkim osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią, ponieważ są one najbardziej narażone na urazy związane z nieprawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Profesjonalna opieka trenerska jest też zalecana w przypadku osób cierpiących na nawracające kontuzje lub których stan zdrowia wyklucza wykonywanie niektórych rodzajów treningów. Doświadczony ekspert potrafi doradzić zarówno osobom cierpiącym na zaawansowaną postać otyłości, których stawy są bardzo obciążone, jak i chorym na niedoczynność tarczycy, którzy szybko się męczą i potrzebują specjalnego zestawu ćwiczeń. Szukasz trenera personalnego, który pomoże Ci dostosować rodzaj treningów do indywidualnych potrzeb i kontrolować postępy? Wejdź na www.sport-ekspert.pl, a znajdziesz sprawdzonego eksperta w swojej okolicy.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Przygotuj rower do sezonu wiosennego
Next post Ból po urazach sportowych – jak sobie z nim poradzić?