Siłownia komercyjna – mój pomysł na biznes!

Siłownia komercyjna – mój pomysł na biznes!

0 0
Read Time:2 Minute, 19 Second

Większa świadomość zdrowia, chęć osiągnięcia idealnego wyglądu oraz swoista moda na „bycie w formie” w ostatnich latach przyczyniły się do zwiększenia popularności siłowni i klubów fitness. Jeżeli i Ty zastanawiasz się nad założeniem siłowni komercyjnej podpowiadamy Ci na co powinieneś zwrócić uwagę aby odnieść sukces…

Tniemy koszty” – czyli na co możemy sobie pozwolić?
Planując wyposażenie fitness klubu musisz dokładnie określić jakimi środkami finansowymi dysponujesz. Zakup wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu do fitnessu to spory wydatek wynoszący od kilkunastu, do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Kwota zależy od tego czy inwestujemy w sprzęt najwyższej klasy oraz od wielkości planowanej siłowni. Niektórzy decydują się na zakup sprzętu używanego. Mimo niewątpliwych oszczędności, jest to dość ryzykowny wybór, ponieważ używany sprzęt może nie spełniać wymagań dopuszczenia do użytku publicznego, a także sprawiać problemy z serwisowaniem. Aby wybrać odpowiedni sprzęt warto orientować się w tematyce sprzętu sportowego. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy projektującej siłownie. Jeżeli ma się pomysł na swoją siłownię komercyjną, warto ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych. Dodatkowe pieniądze na zakup profesjonalnego sprzętu z pewnością pomogą rozkręcić interes.

Czas na wybór” – w jaki sprzęt zainwestować?
Każdy, kto mierzy się z zamiarem założenia siłowni komercyjnej staje przed pytaniem: czy zainwestować sprzęt siłowy (tj. sztangi, atlasy, suwnice, ławki treningowe, modlitewniki,maszyny siłowe), z którego korzystają głównie mężczyźni, czy może postawić na sprzęt cardio(np. profesjonalny rower stacjonarny, wioślarz, orbitrek, stepper oraz bieżnia treningowa), bardzo popularny wśród kobiet? Przed podjęciem decyzji warto rozejrzeć się w okolicy, w której chcesz otworzyć siłownię – możliwe, że brakuje w niej klubu fitness, lub prawdziwie męskiego miejsca do budowania mięśni. Jeżeli masz wystarczające fundusze warto otworzyć lokal ze sprzętem zarówno do ćwiczeń siłowych, jak i do treningu cardio – bogatsze wyposażenie to większa ilość klientów i większy zysk. Swoja ofertę możesz także wzbogacić o zajęcia zorganizowane na przykład – aerobik, zumbę, jogę, czy pilates.

Klient przede wszystkim” – wysoka jakość sprzętów procentuje!

Dokonując zakupu sprzętu zwracaj szczególną uwagę, aby wybierać urządzenia posiadające certyfikat dopuszczający do użytku publicznego. Nie powinieneś mieć z tym problemu, ponieważ większość znanych firm, posiada profesjonalną linię sprzętu fitness. Dlaczego warto inwestować w certyfikowane urządzenia renomowanych marek? Powodów jest kilka, przede wszystkim do ich produkcji używa się znacznie lepszych materiałów, dlatego są trwalsze, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Wybieraj sprzęt objęty gwarancją Full Commercial, czyli profesjonalne urządzenia klasy S, które mogą być eksploatowane bez ograniczeń, przeciwieństwie do wyposażenia półprofesjonalnego, czyli z gwarancja Light Commercial. Wybór sprzętu z gwarancją FC zapewnia Ci prawo do bezpłatnego serwisu, bez względu na intensywność użytkowania.

Podstawą Twojej siłowni jest odpowiedni sprzęt. Jeżeli dokonasz odpowiedniego wyboru i zakupisz wysokiej jakości sprzęt, będziesz miał gwarancję precyzyjnego wykonania, długi okres gwarancji, a także serwis napraw, który nie zawiedzie Cię nawet w trudnej sytuacji. Profesjonalny i różnorodny sprzęt to również zadowolenie i wygoda klientów.

Autor: Marcin Kowalski

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 10 sztuczek na dodatkowe spalanie kalorii
Next post Załóż klub fitness – wykorzystaj swoją szansę!