10 sztuczek na dodatkowe spalanie kalorii

10 sztuczek na dodatkowe spalanie kalorii

Trać mimochodem niepotrzebne kalorie. Może myślisz czasem tak: fajnie byłoby zrzucić 2 kg, ale bez wychodzenia na siłownię, a już na pewno nie na bieganie, bez drakońskiej diety i żeby do tego wszystkiego było miło i przyjemnie. Jeśli o tym właśnie marzysz, poniższe proste metody ułożone przez Marie-Laure Andre (Shape Fr. Juillet 2012) są stworzone dla Ciebie. Czy wiedziałaś jak pomocne w walce o szczupłą sylwetkę mogą okazać się zakupy, rozmowy z przyjaciółkami przez telefon czy spanie. Przekonaj się sama!

Zacznij spalać niepotrzebne kalorie. Nie zapominaj jednak o aktywności fizycznej, wybieraj zdrową żywność i odpowiednie suplementy oraz zapamiętaj poniższe triki, które pozwolą cieszyć się smukłą sylwetką.

1. Spożywaj więcej produktów białkowych.

Twoje ciało spala 20 – 25 kcal aby strawić 1g białka. Jeśli chodzi o tłuszcze to są to tylko 3 kcal, natomiast strawienie 1g węglowodanów pochłania 5 kcal. Zatem włącz do swojego codziennej diety chude produkty białkowe, takie jak: filet z kurczaka lub indyka, białko jajka, chude ryby czy chudy twaróg.

2. Pij zieloną herbatę.

Napój ten zawiera związki aktywujące metabolizm – kofeinę, witaminę B oraz kateiny, które mają również właściwości przeciwutleniające. Zawarta w zielonej herbacie witamina C redukuje stres, a polisacharydy obniżają wysoki poziom cukru we krwi. Godzinę po spożyciu filiżanki zielonej herbaty zwiększysz swój metabolizm o około 15 %. Wypijaj 2 filiżanki dziennie.

3. Pozostawaj w ruchu.

Wysiądź 1 – 2 przystanki przed Twoim docelowym i pokonaj je maszerując. Spalisz w ten sposób 40 kcal w 15 minut. Spacer z pupilem to spalanie około 70 kcal w 15 minut. Pogaduszki prze telefon wykonywane w marszu to strata 30 kcal podczas 10 minut takich konwersacji. To pewnie ucieszy większość dziewczyn – zakupy i maszerowanie z torbami w każdej ręce spala 60 kcal na 10 minut. To chyba czas rozejrzeć się za nowymi kolekcjami.

4. Regularnie spożywaj kwasy omega 3.

Te niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe są pomocne w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Uaktywniają podstawowy metabolizm, a co za tym idzie powodują spalania większej ilości kalorii. Ponadto mają korzystne i bezpieczne działanie na układ sercowo – naczyniowy. Kwasy omega 3 znajdziesz w tłustych rybach takich jak łosoś, śledzie, makrele, sardynki… Ale również w orzechach włoskich oraz oliwie i oleju rzepakowym. Przynajmniej raz w tygodniu spożywaj tłuste ryby, zaś do codziennej diety włącz 1 – 2 łyżki oliwy bogatej w kwasy omega 3.

5. Używaj przypraw.

Udowodniono, że kapsaicyna, czyli związek chemiczny odpowiedzialny za ostry, piekący smak papryki zwiększa do 25 % metabolizm podstawowy. To znaczy, ze podczas spożywania pikantnych potraw Twój organizm zużywa dodatkowo 45 kcal.

6. Nie bój się zimnej wody pod prysznicem.

Aby organizm funkcjonował dobrze musi utrzymywać stałą temperaturę ciała około 37 st. C. W związku z tym potrzebuje energii, która pozwoli mu tę temperaturę zachować. W przypadku nawet krótkotrwałego ochłodzenia ciała np. pod koniec brania prysznica, organizm zużyje więcej energii, a co za tym idzie spali więcej kalorii.

7. Zmniejsz swoje posiłki.

Trawienie to naprawdę ciężka praca organizmu, która wymaga energii. Tę energię możemy przeliczać na kalorie, które są zużywane podczas trawienia. Rada jest więc taka, aby jeść mniejsze porcje za to częściej. Zamiast 3 dużych posiłków postaraj się zaplanować dzień w taki sposób, aby móc zjeść 4 – 5 mniejszych porcji. Dzięki temu w organizmie cały czas zachodzi trawienie i spalanie kalorii bez ich zbędnego odkładnia w postaci tkanki tłuszczowej.

8. Śpij jak suseł.

Dobra wiadomość: spanie powoduje chudnięcie! Po prostu, śpiąc organizm spala kalorie po to aby: utrzymać stałą temperaturę ciała, utrzymać funkcjonowanie wszystkich organów oraz zregenerować się. Średnio jest to użytek 60 kcal na godzinę snu.

9. Zajadaj zimne potrawy.

Zimne i surowe posiłki są dla organizmu trudniejsze do strawienia, zatem potrzeba więcej energii do ich przetworzenia. Wybieraj sałaty, sushi i inne carpaccio.

10. Stosuj odpowiednie suplementy diety.

Wybieraj suplementy bogate w ekstrakty herbaty, kofeinę czy guaranę. Te trzy substancje działają na proces redukcji tkanki tłuszczowej, pobudzają proces rozpadu tłuszczu i przyspieszają proces ich niszczenia.

Moja pasja – zdrowy, aktywny styl życia. Z ogromną dawką energii, którą dają ćwiczenia, racjonalna dieta, relaks. Zobacz ile form aktywności fizycznej czeka na Ciebie. Spróbuj treningu ze mną! www.trenerka.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trening Funkcjonalny w Sporcie i Rehabilitacji
Next post Siłownia komercyjna – mój pomysł na biznes!