Rowery, którymi aż chce się jeździć

Rowery, którymi aż chce się jeździć

0 0
Read Time:2 Minute, 14 Second

Od jakiegoś czasu rower stał się bardzo modnym środkiem transportu. W miastach buduje się coraz więcej ścieżek rowerowych, dzięki którym przemieszczanie się na dwóch kółkach staje się znacznie łatwiejsze. Dla zaawansowanych rowerzystów dobrym rozwiązaniem są górskie szlaki turystyczne i inne bardziej wymagające trasy. Rower to również alternatywny środek transportu do pracy i szkoły.

Rowerowe szaleństwo dotyka coraz więcej osób

Wiosną i latem rowerzystów możemy spotkać niemalże w każdym zakątku. Jako, że z roku na rok fanów dwóch kółek przybywa, to ścieżki rowerowe przeżywają niekiedy prawdziwe oblężenie. Rower stał się stylem życia. Jest nie tylko dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale znacznie ułatwia życie. Obecnie nikogo nie dziwi fakt, że na rowerach jeżdżą dziewczyny w spódnicach i panowie w garniturach. Dla mieszkańców dużych miast rower to zarówno sposób na poprawę zdrowia i kondycji, jak i spore usprawnienie w podróży do pracy. Dzięki niemu niestraszne są nam korki i godziny szczytu. Podczas, gdy inni stoją my spokojnie jedziemy do celu. Dodatkowo jeżdżąc na rowerze dbamy o środowisko. Zatem jak widać trend ten ma bardzo wiele zalet.

nju

Jaki rower wybrać?

W sklepach można znaleźć przeróżne rowery. Modeli jest tak dużo, że w ich gąszczu łatwo można się zgubić. Dlatego też przez zakupem roweru warto zastanowić się, do czego będziemy go wykorzystywać. Dzięki temu wybór sprzętu będzie znacznie łatwiejszy, w końcu odpowiedni rower to pierwszy krok do czerpania radości z jazdy. Poniżej przedstawiamy wybrane modele rowerów.

Rower górski

W latach dziewięćdziesiątych był to najmodniejszy model roweru. Jednakże, jak sama nazwa wskazuje, rower ten najlepiej nadaje się do jazdy po górach. Wyposażony jest w dość szerokie opony, co ułatwia jazdę po piaszczystych i nierównych ścieżkach. Rower tego typu można wykorzystać także do jazdy po dziurawych drogach i krawężnikach, czyli po miejskiej dżungli.

Rower miejski

Tego rodzaju sprzęt ma węższe opony niż popularne górale. Dobrze sprawdza się na równych nawierzchniach. Raczej nie poleca się go na długie wyprawy po nieznanych terenach. Na rowerze miejskim z powodzeniem dojedziemy do pracy lub na spotkanie ze znajomymi. Strój, w jaki musi wyposażyć się rowerzysta jest bardziej swobodny. Z powodzeniem można na nim jeździć nawet w sukience. Sprzęt tego typu jest bardzo wygodny. Pozycja, jaką przyjmuje rowerzysta jest wyprostowana, co sprawia, że komfort wzrasta.

Rower trekkingowy

Rowery tego typu dedykowane są do osób uprawiających turystykę rowerową. Sprzęt ten ma węższe opony niż rower górski, dzięki temu pozwala na szybszą jazdę i jest bardzo komfortowy na asfalcie. Trekkingi zazwyczaj wyposażone są w bagażnik, błotniki, stopkę i dynamo.

Rower enduro

Sprzęt tego typu przeznaczony jest do kolarstwa górskiego. Bardzo ważne jest, aby był on bardzo wszechstronny. Góry to tereny, które potrafią nas zaskakiwać. Dodatkowo musi być komfortowy zarówno podczas zjazdów, jak i podczas jazdy pod górę.

Źródło: T-Bike.pl

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dlaczego potrzebujemy suplementacji magnezu?
Next post Prebiotyki i ich wpływ na organizm