Co zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową?

Co zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową?

0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second

Na jednodniową wycieczkę rowerową należy zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia do naprawy awarii sprzętu i zapasową dętkę. Na wyprawie dobrze mieć ze sobą coś do jedzenia i picia, cieplejsze ubranie w razie pogorszenia się pogody oraz apteczkę pierwszej pomocy na wypadek upadku z roweru, by opatrzyć rany.

Jedzenie na wycieczkę rowerową

Średniej wielkości plecak damski lub męski wystarczy, aby spakować niezbędny prowiant na wycieczkę. Obowiązkowy ekwipunek na wyprawę rowerową to woda niegazowana lub napój izotoniczny. Na całodniową wycieczkę warto zabrać ze sobą coś do zjedzenia, np. banany, kanapki, batony energetyczne. Gorzka czekolada doda energii w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego.

Wyposażenie roweru na wyprawę

Bagażnik rowerowy można wykorzystać do przewożenia podstawowych narzędzi, które pozwolą szybko naprawić ewentualną awarię sprzętu, np. pękniętą oponę czy poluzowany łańcuch. Na jednodniową wycieczkę rowerem dobrze jest więc zabrać: pompkę, zapasową dętkę oraz zwijaną oponę, podstawowy zestaw kluczy imbusowych, śrubokręt, wyciskacz do łańcucha, łyżki do opon.

Apteczka pierwszej pomocy

Podstawowy zestaw medyczny na krótką wycieczkę rowerową powinien zawierać leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz przeciwdziałające biegunce. W razie upadku z roweru przydadzą się woda utleniona, bandaż elastyczny, gazy jałowe, plastry, a także maści na stłuczenia i siniaki.

Jak się ubrać na rower?

Przez cały dzień jazdy rowerem pogoda może zmienić się kilkakrotnie, dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność. Na wycieczkę dobrze jest zabrać cieplejszą bluzę z kapturem, najlepiej z nieprzemakającego materiału, elastyczne długie spodnie, nakrycie głowy, np. kask oraz okulary przeciwsłoneczne. Specjalne bluzy kolarskie mają na sobie poręczne kieszenie, w których można schować przydatne akcesoria. Aby uniknąć odcisków na rękach, na dłonie można założyć rękawiczki rowerowe bez palców. Na odzieży powinny znaleźć się obowiązkowe elementy odblaskowe.

Co zabrać na jednodniową wycieczkę rowerową – przydatne akcesoria

Wycieczkę rowerową ułatwią przydatne akcesoria, które nie są obowiązkowe, ale z pewnością umilą jazdę. Orientację w terenie usprawni mapa lub telefon komórkowy z GPS-em. Na wycieczkę można ze sobą zabrać również: latarkę, mały ręcznik, przenośną ładowarkę do telefonu, zapięcie do roweru, zapalniczkę lub zapałki oraz scyzoryk.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Seniorzy a aktywność fizyczna
Next post Miesięcznik „Bieganie”