Rekordowa liczba uczestniczek wzięła udział w tegorocznej edycji „Samsung Irena Women’s

Rekordowa liczba uczestniczek wzięła udział w tegorocznej edycji „Samsung Irena Women’s

0 0
Read Time:1 Minute, 57 Second

Ponad 2600 kobiet pobiegło wczoraj ulicami Warszawy w ramach 6. już edycji „Samsung Irena Women’s Run”. Pod hasłem „Wszystkie razem” wystartowały Panie w wieku 13-71 lat, w tym m.in. olimpijki oraz kobiety z niepełnosprawnością.

„Samsung Irena Women’s Run” to największy bieg dla kobiet w Polsce, gromadzący każdego roku na linii startu kilka tysięcy miłośniczek sportu i zdrowego stylu życia. W minioną niedzielę na warszawskiej Agrykoli wspólnie ćwiczyło aż 2649 kobiet, czyli najwięcej osób ze wszystkich dotychczasowych edycji imprezy.

Bieg „Samsung Irena Women’s Run”, którego patronką jest słynna lekkoatletka Irena Szewińska, promuje zdrową rywalizację, niezależnie od wieku i poziomu aktywności sportowej uczestniczek. W tym roku w imprezie pod hasłem „Wszystkie razem” wzięły udział zarówno kobiety biegające rekreacyjnie jak i profesjonalistki. Na mecie zobaczyliśmy między innymi olimpijkę z Pekinu Sylwię Ejdys-Tomaszewską, trzykrotną olimpijkę Annę Jakubczak- Pawelec oraz jedną z najlepszych maratonek na świecie Iwonę Lewandowską. W biegu uczestniczyły również Panie poruszające się na wózkach inwalidzkich.

1

Wszystkie kobiety biegły razem w szczytnym celu. Organizator biegu – firma Samsung Electronics Polska – przekazał bowiem w tym roku 20 tysięcy złotych ze sprzedaży pakietów startowych na rzecz fundacji „Jedyna Taka”, której działania skupione są przede wszystkim na niepełnosprawności kobiet. „Jako ogólnoświatowy partner Paraigrzysk Olimpijskich od wielu lat działamy na rzecz osób niepełnosprawnych, dlatego wybór fundacji »Jedyna Taka« był dla nas naturalny” – mówi Blanka Fijołek, CSR & Sponsorship Senior Manager Samsung Electronics Polska.

Pięciokilometrową trasę biegu pokonała najszybciej Iwona Lewandowska (0:16:27). Drugi najlepszy czas uzyskała Sylwia Ejdys-Tomaszewska (0:16:33), a trzeci Ewa Chreścionko (0:16:57). Organizator imprezy podkreśla jednak, że czas przybycia na metę nie jest najważniejszy, dlatego poza uhonorowaniem trzech najszybszych uczestniczek przygotował również nagrody dodatkowe. Wyróżniono m.in. zawodniczkę z 54. czasem – Pani Irena Szewińska rozpoczęła swoją karierę dokładnie 54 lata temu w Tokio; uczestniczkę, która zdobyła 436. miejsce w biegu – ku pamięci rekordu Pani Ireny w sztafecie 4×100 m, który wynosił 43,6 s.; Panią, która pojawiła się na mecie jako 1964. uczestniczka – w tym roku Pani Irena Szewińska po raz pierwszy wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich oraz kobietę, która zdobyła 2015. miejsce, ponieważ to rok, w którym odbyła się 6. edycja biegu.

Zwyciężczynią w „Samsung Irena Women’s Run” była jednak każda kobieta biorąca udział w imprezie. Za pokonanie własnych słabości wszystkie Panie otrzymały na mecie pamiątkowe medale.

Więcej informacji o biegu na stronie: www.biegkobiet.pl

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Reebok – PlayIce seria Run – ulubiony T-shirt dla aktywnych
Next post Pierwszy na świecie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy umożliwiający prowadzenie treningu przekrojowego i słuchanie muzyki