Osobisty trener… na baterie

Osobisty trener… na baterie

0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Ładna aura na zewnątrz nadal sprawia, że bieżnię czy rower na siłowni chętnie zamieniamy na aktywny trening na świeżym powietrzu. Jeśli przy indywidualnych aktywnościach brakuje Ci osobistego trenera, motywatora i obserwatora Twoich sportowych wyczynów – pomocny może się okazać personalny trener… na baterie.

Tak, to prawda. Rolę Twojego osobistego trenera może skutecznie przejąć podręczne urządzenie, które łączy w sobie funkcje GPS-a , kompasu, krokomierza, barometru a w dodatku z łatwością mieści się w kieszeni.

Fot. SXC.HUPasjonaci biegów, pieszych wędrówek czy kolarstwa mają szansę urozmaicić i zoptymalizować swoje treningi, prowadząc nowoczesną formę dziennika, w którym automatycznie zapisują się osobiste statystyki sportowe. Urządzenie zachowuje w swojej pamięci najistotniejsze informacje, takie jak: długość przebytej trasy, liczbę pokonanych kroków (w wybranych produktach), spalone kalorie czy tempo wysiłku. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w pulsometr, czujnik kadencji i prędkości, co, dzięki kontrolowaniu reakcji organizmu, pozwala na efektywniejsze ćwiczenia. – Wielu sportowców, szczególnie biegaczy, ma trudności z określeniem precyzyjnej długości pokonanej trasy, w związku z czym często wybiera utarte szlaki – mówi Piotr Majewski z Rikaline, dystrybutora marki TwoNav.pl – Outdoorowy nawigator, dzięki możliwości wyświetlania aktualnych współrzędnych oraz ustawienia własnych punktów orientacyjnych na trasie, pozwala na większą swobodę oraz znacznie podwyższa atrakcyjność ćwiczeń.

Posiadając osobistego trenera w postaci urządzenia, które śledzi progres i generuje raporty w formie graficznej, oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na samodzielną analizę każdego wysiłku. Co więcej, poręczny nawigator łączy w sobie funkcje wielu urządzeń, których jednoczesna obsługa w trakcie treningu byłaby niemożliwa. Ciekawym zastosowaniem produktu jest możliwość zapisywania przebytej trasy i czasu jej pokonania. Dzięki temu biegacz może urozmaicić trening, prowadząc wirtualny wyścig z samym sobą – porównując swoje położenie i czas z poprzednimi wynikami. Zyskuje również satysfakcję, wynikającą z użytkowania profesjonalnego sprzętu – najnowsze modele urządzenia z pewnością trafią w gusta wprawnych wielbicieli gadżetów sportowych. Ten, kto ma obawy, czy poradzi sobie z obsługą tego wielofunkcyjnego sprzętu, szybko przekona się, że program jest przyjazny użytkownikowi – posiada przejrzyste, intuicyjne menu oraz możliwość konfiguracji interfejsu według własnych potrzeb.

Więcej o osobistym trenerze

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 3h maraton w Łodzi. Zapraszamy!
Sportiva+ Next post Podążaj własnym szlakiem ze Sportivą+