Opaski kompresyjne elementem wyposażenia każdego biegacza

Opaski kompresyjne elementem wyposażenia każdego biegacza

0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Jeszcze do niedawna o opaskach kompresyjnych nikt nie miał pojęcia. Dziś stanowią chętnie wykorzystywany element wśród biegaczy – zarówno trenujących amatorsko, jak i wyczynowo. Duży udział w kształtowaniu tej popularności odegrały maratony czy też biegi na długich dystansach, np. Triathlon. To właśnie wtedy okazało się, że wspomniane na początku opaski okazują się niezwykle pomocne w pokonaniu zmęczenia. To bowiem jeden z podstawowych aspektów, jakimi bezsprzecznie się charakteryzują.

Ich specjalnie opracowana technologia ma za zadanie w sposób skuteczny i zarazem maksymalnie efektywny poprawić krążenie od stóp do serca, dotlenić mięśnie i tym samym przyczynić się do łatwiejszego usunięcia z organizmu toksyn oraz innych, szkodliwych substancji. Wszystkie te czynniki wywierają niebagatelny wpływ na opóźnienie zmęczenia mięśni, przez co biegacz ma szansę dłużej pokonywać określony dystans, na zbliżonym poziomie intensywności.

Opaski i skarpety stopniują kompresję. Najmniejszą wartość możemy odnotować w okolicach kolana, zaś największą w pobliżu kostki. W konsekwencji, każda część łydki jest uciskana w odpowiedni sposób, a znajdująca się krew na bieżąco zostaje usuwana z mięśni.

Opaski kompresyjne posiadają umiejętność zmniejszania wibracji i trzymania mięśni. W efekcie, poprawie ulega komfort biegania, a ryzyko powstawania urazów i kontuzji jest zmniejszone do minimum. Z uwagi na szeroki zakres zalet, jakimi się charakteryzują, znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie sportu – nie tylko podczas biegania. Pasjonaci triathlonu czy jazdy na rowerze także mogą sięgnąć po nie, a z pewnością bardzo szybko zaobserwują pozytywne tego rezultaty. Jako, że materiał, jaki jest używany do produkcji opasek kompresyjnych wykazuje się odpornością na wchłanianie wody, w konsekwencji nie absorbują wilgoci, soli, potu i chloru. Z tego względu, wielu sportowców sięga po nie podczas biegów ekstremalnych, typu Runmageddon.

Jak się jednak okazuje, wspomniane opaski okazują się niezbędne nie tylko podczas uprawianej aktywności fizycznej. Są także przydatne po treningu. Pełnią wówczas rolę elementu regeneracyjnego. Kompresja bowiem wykazuje się świetnymi właściwościami pobudzającymi krążenie. Wpływając pozytywnie na procesy metaboliczne, przyczynia się do szybszego usunięcia produktów przemiany materii, dzięki czemu mięśnie prędzej wracają do pełnej dyspozycji.

Opaski kompresyjne stanowią nieodłączną część ekwipunku każdego sportowca. Na współczesnym rynku znajdziemy szeroki ich wybór. Wszystko po to, aby uprawiana dyscyplina sportowa przynosiła jak najwięcej przyjemności.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym Tricentre.pl, który oferuje opaski kompresyjne pod adresem https://tricentre.pl/pol_m_Odziez-kompresyjna_Opaski-kompresyjne-194.html

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dobra kamera sportowa nie musi być droga!
Next post BCAA – aminokwasy, które powinnaś znać