Nordic walking – sport dla każdego

Nordic walking – sport dla każdego

0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second

Bardzo wielką popularnością w świecie sportu cieszy się nordic walking, czyli forma rekreacji, jaka to polega na marszu z użyciem specjalnych kijów. Wbrew pozorom sport ten jednak nie jest wcale taki prosty i wymaga specjalnej techniki.

Specjalna technika

Jeśli na uwadze mamy zwykły marsz nordic walking polega na angażowaniu siły, która zostaje użyta do kijków, jakie to trzymamy w dłoniach. Tym samym sport ten powoduje, że możemy w większym stopniu zaangażować wszystkie nasze mięśnie a zjawisko to dotyczy całego naszego ciała. Dzieje się tak dlatego, że nordic walking sprawia, że w czasie marszu angażujemy mięśnie klatki piersiowej, bicepsów, ramion a nawet mięśni brzucha. Tym samym są one w przeciwieństwie do zwykłego marszu doskonale stymulowane. Dziś ten sport cieszy się naprawdę wielką popularnością, coraz większa ilość osób sięga po kijki a nawet powstają kluby, które to skupiają miłośników tego rodzaju aktywności fizycznej. Jednym z nich jest R&K Kraków, do którego to wciąż przybywają osoby pragnące żyć aktywnie.

hiking-shoes-276794_1280

Zalety marszu z kijkami

Nordic walking ma naprawdę wielką ilość zalet i walorów, jakie to pozytywnie wpływają na nasze ciało, poprawiają kondycję, a dodatkowo poprawiają nasze ogólne samopoczucie. Warto, więc zaznaczyć, że nordic walking rozwija przede wszystkim siłę oraz wytrzymałość naszych ramion a także sprawia, że mamy możliwość spalić znacznie więcej kalorii, aniżeli przy zwykłym marszu. Co więcej sport ten powoduje, że łatwo wchodzimy na wzgórza, albowiem zostaje zwiększona stabilność przy chodzeniu z kijkami. Na pewno warto nadmienić, że ten rodzaj aktywności fizycznej redukuje nacisk na piszczele, biodra, czy też plecy, a tym samym mogą go uprawiać także te osoby, które mają słabsze stawy i słabe mięśnie. Jest to istotne przede wszystkim dla osób starszych oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają sportową karierę.

Z całą pewnością nordic walking jest świetnym rodzajem sportu, który to może uprawiać każdy z nas. Można go wykonywać w zasadzie wszędzie, zarówno w mieście, w parku a także na wsi. Na pewno spodoba nam się ten rodzaj aktywności i zostaniemy jego fanami.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kobieca suplementacja – co warto wiedzieć?
Next post Defibrylator – jak działa, na czym polega?