Kobieca suplementacja – co warto wiedzieć?

Kobieca suplementacja – co warto wiedzieć?

0 0
Read Time:2 Minute, 29 Second

Odpowiednio zbilansowana dieta kobiety, powinna zapewniać całemu organizmowi substancje potrzebne do właściwego funkcjonowania. W praktyce jednak, trudno jest w idealny sposób skomponować taki jadłospis. Taka sytuacja dotyczy przede wszystkim aktywnych kobiet lub na diecie odchudzającej, spożywające niskokaloryczne posiłki. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest adekwatnie dobrana do potrzeb naszego organizmu suplementacja.

Pośród ogromnej ilości preparatów występuje kilka szczególnie ważnych rodzajów, które powinnyśmy włączyć do swojej diety, jeżeli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem oraz kondycją.
Probiotyki

Prawidłowy stan mikroflory jelitowej pozytywnie oddziałuje na nasz układ trawienny, a tym samym na przyswajanie niezwykle ważnych dla zdrowia substancji.
– Probiotyki wpływają na metabolizm, minimalizują tendencję do tworzenia się tkanki tłuszczowej, a także zwalczają procesy zapalne. Włączenie probiotyków do diety wspomaga pracę jelit, ale również modeluje wygląd sylwetki – mówi specjalista ds. żywienia Piotr Kermes, ekspert kfd.pl.

Omega 3

Istotnymi składnikami diety są kwasy tłuszczowe Omega 3. Wpływają pozytywnie na nasze krążenie, eliminują „złe” tłuszcze, ale również poprawiają nastrój, czyli pozytywnie oddziałują na naszą formę psychiczną. Kwasy omega 3 wpływają korzystnie na przemianę lipidów oraz biorą udział w gospodarce energetycznej organizmu. Są, więc niezwykle ważne dla całego organizmu!

Magnez

Wydawać by się mogło, że magnez to suplement diety po prostu „przereklamowany”. Codziennie jesteśmy bombardowane reklamami wszelkich preparatów, które w swoim składzie zawierają magnez. Jednakże jego rola w naszym organizmie zarówno kobiety jak i mężczyzny jest niezwykle ważna. Magnez wpływa pozytywnie na układ nerwowy, zmniejsza objawy PMS, a także ma działanie relaksująco. Dodatkowo warto nadmienić, że magnez wspomaga także pracę serca, oraz produkuje w naszym organizmie energię.

Witamina D

Witamina D jest szczególnie istotna w okresie jesienno-zimowym. Tym samym powinna być standardem w naszym jadłospisie. Głównym źródłem witaminy D jest słońce, które bierze udział w syntezie tego związku, dlatego w czasie, kiedy niewiele promieni dociera do Ziemi, powinnyśmy spożywać ją korzystając z gotowych preparatów. Witamina D idealnie wpływa na gospodarkę wapniową, wspomaga produkcję hormonów, a także zwiększa skuteczność każdej diety odchudzającej.

Wapń

-Wapń to składnik niezbędny dla zdrowych zębów oraz kości, jednakże często zapominamy, że bierze on także udział w przewodnictwie nerwowym oraz aktywacji różnych enzymów nadzorujących, które regulują przemiany metaboliczne. Wapń poprawia krzepliwość krwi oraz regeneruje tkanki. – odpowiada Piotr Kermes.

Warto również wspomnieć, że dzisiejsze kobiety nie wstydzą się sięgać po odżywki dla sportowców. Jeszcze kilka lat temu pokutował stereotyp, że suplementować mogą się jedynie mężczyźni, zaś kobietom tego nie wypada. Opinia ta wzięła się z nieprawdziwego mitu, że zażywając odżywkę białkową, skazane jesteśmy na ekstremalny wzrost masy mięśniowej. Obecnie coraz więcej mówi się o tym, że to jak działać będzie białko ma ścisły związek z rodzajem treningu. Zmieniły się czasy, zmieniło się również nastawienie kobiet do świadomości swojego ciała i zdrowia. Dziś już nikogo nie dziwi fakt, że Panie, które trenują mają ułożony plan suplementacji.

Powyższy zestaw warto uzupełnić innymi suplementami diety, które są zaprojektowane specjalnie dla kobiet. Wybierzmy preparaty zawierające witaminy C, E, cynk a także miedź. Nie zapominajmy również o właściwej i zbilansowanym żywieniu, gdyż nawet najlepszy preparat witaminowy nie zastąpi nam warzyw i owoców!

Aneta Rachwał-Adamczyk
http://kfd.pl

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Face fitness? Pobudź swoją cerę na wiosnę!
Next post Nordic walking – sport dla każdego