MyRun – komfort biegania w domu

MyRun – komfort biegania w domu

0 0
Read Time:3 Minute, 15 Second

Na polskim rynku debiutuje MyRun – bieżnia domowa najnowszej generacji stworzona przez Technogym, eksperta segmentu wellness. Jest to pierwsze urządzenie, które personalizuje trening w komfortowych, domowych warunkach zapewniając jednocześnie kompleksowy trening biegowy. MyRun to propozycja dla klientów o najwyższych wymaganiach na zmieniającym się rynku.

Według raportu „Narodowy spis biegacza 2014”[1] biega już ponad 1/3 z nas i liczba ta stale rośnie. Biegacze rekrutują się ze wszystkich grup wiekowych i środowisk. Najczęściej jednak są to pracujący (78 proc.) mieszkańcy miast powyżej 500 tys. mieszkańców (z nich pochodzi 36 proc. biegających) w grupie wiekowej 25-34 lata (38 proc.). Więcej jest wśród nich mężczyzn (61 proc.) niż kobiet (39 proc.), ale te proporcje systematycznie się zacierają.

hh__MYRUN+all_image_x_all_x_(5)_24618

Różnicujący się rynek

Zdaniem ekspertów rynek, w zależności od segmentu, rośnie w tempie od kilku do nawet 30-40 proc. rocznie. Po okresie burzliwego wzrostu chrakteryzującego się niepohamowanym popytem „po prostu na bieganie” w ostatnich latach obraz Polski biegającej zaczyna się różnicować. Poszczególne grupy biegaczy szukają różnego rodzaju doznań. Dla jednych najważniejsze są efekty zdrowotne, dla innych poczucie wspólnoty w masowych biegach ulicznych, a dla jeszcze innych doznania płynące z biegów długodystansowych w ekstremalnych warunkach.

W tym wszystkim jest także grupa aktywnych zawodowo amatorów biegania, dla których ponad wszystko liczy się komfort uprawiania swojego ulubionego sportu. Bez zniechęcających uciążliwości atmosferycznych oraz logistycznych (odległa od miejsca zamieszkania sala do ćwiczeń i niewygodne godziny treningu). Swoją najnowszą ofertą Technogym reaguje przede wszystkim na oczekiwania tej części rynku.

— Podczas prac nad My Run, Technogym wsłuchiwał się w głosy biegaczy, amatorów oraz zawodowców, którzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami, co pozwoliło udoskonalić bieżnię. Do tworzenia My Run zaangażował się m.in. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich z Aten 2004 Timothy Benjamin, którego filmy instruktażowe z gotowymi treningami są dostępne w aplikacji My Run — komentuje Dominik Śliwowski członek zarządu ITP. S.A, dyrektor generalny marki Technogym w Polsce.

Wszystko dla biegacza o wyjątkowych preferencjach

Ten jedyny w swoim rodzaju personal trainer uczy prawidłowej techniki biegu oraz chodu. Potrafi także dostosować wybraną przez użytkownika muzykę w zależności do intensywności treningu. MyRun jest inteligentną bieżnią, zaprojektowaną przez najlepszych specjalistów.

Zespół lekarzy i naukowców pracujących podczas tworzenia MyRun, opracował Running Rate – wskaźnik mierzący rezultaty i kontrolujący jakość biegu. Jego wartość wzrasta, gdy biegnie się szybciej, jednocześnie utrzymując idealną częstotliwość kroków, poprawiając wydajność i redukując ryzyko odniesienia kontuzji.

— Dla lubiących biegać z muzyką przewidzieliśmy aplikację Running Music. Dzięki niej MyRun dopasowuje muzykę do tempa treningu. Jedyne czego potrzebuje użytkownik to ulubiona muzyka na tablecie. Inteligentny system dobiera do rytmu biegu piosenkę, która ma najbardziej zbliżone tempo. Muzyka zmienia się w raz ze zmianą tempa biegu — tłumaczy Śliwowski.

Dla poszerzenia multimedialnych możliwości wystarczy zamontować swój tablet na specjalnym uchwycie, aby podczas treningu korzystać z ulubionych: gier, serwisów społecznościowych i filmów video. — Obecnie urządzenie obsługuje tablety z systemem iOS, jednak już do końca czerwca będą to również urządzenia z systemem Android — zapowiada Śliwowski. I ostatnie, wcale nie mniej ważne udogodnienie: bieżnia MyRun zajmując bardzo niewiele miejsca. Jej złożenie jest bardzo proste, dlatego pierwszy trening można rozpocząć już w 5 minut po jej otrzymaniu. W zestawie znajduje się bieżnia, instrukcja, klucze do montażu i gwarancja.

Technogym to uznany na całym świecie włoski producent najwyższej jakości urządzeń fitness wykorzystywanych m.in. w klubach, hotelach, centrach medycznych i SPA, a także w prywatnych siłowniach. Ze sprzętu Technogym korzysta ponad 65 tysięcy klubów fitness na całym świecie. Wyłącznym przedstawicielem Technogym w Polsce jest ITP S.A. Założona w 2007 roku firma dostarcza najwyższej jakości rozwiązania w zakresie medycyny estetycznej i wellness, pochodzące od czołowych światowych producentów. ITP S.A. jest również producentem kosmeceutyków i wypełniaczy Neauvia oraz urządzeń do medycyny estetycznej Zaffiro. Więcej na www.itpsa.pl i www.technogympolska.pl

[1] Badanie miało charakter ilościowy, zostało przeprowadzone w internecie za pomocą kwestionariusza zamieszczonego na specjalnie przygotowanej do tego stronie spisbiegaczy.pl. Dane zbierane były w okresie od 23 maja do 30 września 2014 r. W badaniu wzięło udział 60 641 osób.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trener personalny – zawód przyszłości
Next post Urazy sportowe