Korzyści płynące z ćwiczeń z obciążeniem

Korzyści płynące z ćwiczeń z obciążeniem

0 0
Read Time:2 Minute, 5 Second

Czy ćwiczenia z obciążeniem to dobry pomysł na kobiecy trening? Zapewne wiele z Was myśląc o kulturystyce widzi przed oczami wielkiego faceta z ogromnymi muskułami, szeroko rozstawionymi ramionami no i kultowym już „karczkiem”. Będę musiała zmodyfikować ten sposób postrzegania kulturystyki. A co więcej, pokazać, że jednak ta dziedzina sportu jest matką wszystkich dyscyplin.

Kobiecy trening nie musi różnić się od męskiego. Trening nie zna podziału płci. Owszem, w ćwiczeniach siłowych mężczyzn nie pobijemy (tak wymyśliła to natura), ale nie oznacza to, że hantle i sztangi to domena męska. Bez dobrze dobranych obciążeń nie ukształtujemy pięknych pośladków czy ramion. Bóle w odcinku lędźwiowym (zmora wieku, ale niestety coraz częściej też stylu życia) oraz garbienie się wynikają z braku ćwiczeń wzmacniających oraz braku ich regularnego rozciągania. Nie chcemy mieć cellulitu na udach! Za to chcemy jędrne nogi z ładnie zarysowanymi łydkami. Dzięki przysiadom i wypadom nogi odwdzięczą nam się ładnym wyglądem. Ćwiczenia z obciążeniem pozwolą nam się cieszyć do późnej starości ładnym, podszytym mięśniami, a nie tłuszczem, ciałem. Warto zaznaczyć, że jeśli zastąpimy 1 kg tłuszczu, dajmy na to, że na udach, na 1 kg mięśni, to będzie ona mniejsza i bardziej jędrna (mięśnie mają większą gęstość niż tłuszcz).

Kolejna bardzo dobra informacja dla Pań, które jeszcze nie przekonały się do ćwiczeń siłowych. Otóż taki trening powoduje utratę zbędnych kilogramów. Dzieje się tak ponieważ rozwinięcie umięśnienia pozwala na podniesienie spoczynkowej przemiany materii (czyli np. oglądając ulubiony serial kalorie spalają się same, pod warunkiem, że w zasięgu ręki nie znajdą się przegryzki) . Jeśli trening oporowy wykonywany jest regularnie, dochodzi do rozrostu włókien mięśniowych, które zużywają większą ilość energii i zwiększają metabolizm. Kilogram masy mięśniowej zużywa ok. 80 kcal, zaś tłuszczu jedynie 3 kcal!

Ćwiczenia oporowe poprawiają gęstość mineralną kości, tym samym oddalając od nas ryzyko zachorowań na osteoporozę. Kobieta po 35 roku życia traci rocznie średnio 1,2 % swoich kości, podczas gdy mężczyzna 0,2 %. Ćwiczenia siłowe zmniejszają te wartości.

Co kobiecie dają ćwiczenia z obciążeniem?

 • Lepsze samopoczucie;
 • Szczuplejsze, jędrniejsze ciało;
 • Lepszy wygląd, bo zmiana proporcji składu ciała: więcej mięśni, mniej tłuszczu;
 • Pewność siebie i poczucie własnej wartości;
 • Więcej energii;
 • Wydzielanie się endorfiny – hormonu szczęścia;
 • Lepsza kontrola nad stresem;
 • Lepsza kontrola nad ciałem (ciało bardziej elastyczne, rozciągnięte);
 • Większa sprawność i wygląd na lata drugiej młodości;
 • Obniżenie ciśnienia krwi;
 • Zapobieganie osteoporozie;
 • Zapobieganie miażdżycy;
 • Uśmiech na twarzy swojej, najbliższych i Twojej Trenerki

Moja pasja – zdrowy, aktywny styl życia. Z ogromną dawką energii, którą dają ćwiczenia, racjonalna dieta, relaks. Zobacz ile form aktywności fizycznej czeka na Ciebie. Spróbuj treningu ze mną! www.trenerka.info

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Konkurs adidas – „all in for the unexpected”
Next post Co zabrać na trening