Kilka rozgrzewających ćwiczeń dla biegacza

Kilka rozgrzewających ćwiczeń dla biegacza

0 0
Read Time:2 Minute, 52 Second

Prestiżowe amerykańskie czasopismo American Journal of Preventive Medicine kilka miesięcy temu opublikowało efekty pracy grupy naukowców z University of Leicester. Wyniki jednoznacznie wskazują na to, iż to przede wszystkim kobiety preferujące siedzący tryb życia, narażając się na… Przeczytaj!

Na wystąpienie u siebie cukrzycy typu II! Dlaczego mężczyźni narażeni są w mniejszym stopniu? Dlatego, że kobiety sięgają po dłuższą listę smakołyków (tzw. polepszaczy nastroju)! Czy wiesz, że każda godzina siedzenia przed TV skraca życie o dokładnie 22 minuty? Oglądasz TV przez znacznie dłuższy czas? Naukowcy dzisiaj nie mają najmniejszych wątpliwości, zbyt długie pozostawanie całkowicie bez ruchu jest jedną z przyczyn przedwczesnej śmierci. Te doniesienia naukowe Cię nie przekonują? Naukowcy mają dla Ciebie bardzo dobrą informacją: Otóż te kobiety, które codziennie biegają minimum 2 kilometry dziennie, minimalizują ryzyko zachorowania na raka piersi, niemal do 100%! Teraz jesteś już pewna, że chcesz biegać? Zanim rozpoczniesz swój pierwszy trening (nie jest Ci potrzebna obecność trenera abyś mogła swój bieg nazwać treningiem) przeczytaj poniższe informacje. Napiszemy, jakie ćwiczenia rozgrzewające powinnaś wykonać przed każdym treningiem. Twój bieg będzie trwał tylko 15 minut? Twoje mięśnie nawet wtedy potrzebują zdrowej rozgrzewki. Zaczynamy:

1. Wstań z kanapy i zacznij kręcić stopami (nie nosem!) – najpierw jedną stopą 15 razy w prawo następnie 15 razy w lewo, potem zamiana stopa, jedna seria całkowicie wystarczy!

2. Spodobało Ci się kręcenie? To teraz pokręć biodrami! Także 15 razy w prawo i 15 razy w lewo. Czy wiesz, że w ten sposób odciążasz także lędźwiową część swojego kręgosłupa? To on najbardziej cierpi na Twojej miłości do siedzenia.

3. Ostatniego kręcenia, jakiego doświadczy Twoje ciało przed treningiem, to kręcenie kolanami. Domyślasz się już, że będzie to 15 powtórzeń w prawo i 15 w lewo. Pamiętaj tylko o tym aby kolana się ze sobą nie stykały, stań w dużym rozkroku.

4. Koniec z kręceniem, czas na krążenia! Krążymy ramionami 15 razy do przodu i 15 razy do tyłu.

5. Zeskoki na prawą i lewą nogę? To bardzo proste, nie możesz tylko spadać na pięte. Ilość powtórzeń na pewno już zapamiętałaś.

6. Niech Twoje stopy delikatnie uderzają w pośladki (nie chcemy, abyś miała choć jednego siniaka!), naprzemiennie.

7. Jak wysoko potrafisz unieść kolana? Sprawdź to w czasie treningu. UWAGA Ćwiczenia rozrzewające od punktu 5 do punktu 7, wymagają truchtania.

8. Zatrzymaj się teraz na moment. Złap prawą stopę i powoli dociągnij ją do prawego pośladka. Zrób dokładnie to samo z lewą stopą. Jeśli potrzebujesz oparcia (po prostu czujesz, że tracisz równowagę) oprzyj się. Biegasz razem z koleżanką. To ona może być Twoją podporą!

9. Myślisz, że jesteś bardzo rozciągniętą osobą? Masz przecież dopiero 25 lat. Następnie ćwiczenia to zweryfikuje. Będą to skłony w rozkroku. Czy bez trudu sięgasz lewą dłonią do prawej kostki?

10. Nie zniechęcaj się, nawet jeśli w czasie ostatniego ćwiczenia nie wypadłaś wzorująco. Pamiętaj „trening czyni mistrza”! Złap nogę za prawe kolano i spokojnie przyciągnij ją do piersi.

11.Często widzisz, jak biegacze wyciągają się przy różnego rodzaju barierkach? To ćwiczenia rozciąga ich mięśnie łydek, których sprawność jest nieoceniona w czasie biegu. Ty także powinnaś je wykonać. Zrób dokładnie to co oni, lewą nogą zrób wykrok do przodu. Nie musi to być duży krok, za chwilę sama poczujesz na co jest stać Twój organizm. Zaś prawą nogę zostaw wyprostowaną. To właśnie to wyprostowanie nogi jest najbardziej kłopotliwe w czasie pierwszych rozgrzewek.

Na koniec ciekawostka : Czy wiesz, że wszystkie Twoje mięśnie przed treningiem rozgrzewającym są o 20% krótsze? Tak ściągnięte mięśnie mają utrudnioną pracę!

Źródło: www.jak-biegac.pl

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trening EST – Energy System Training
Next post Bieganie nad morzem bez tajemnic