Jedz smacznie i zdrowo – częściej znaczy lepiej!

Jedz smacznie i zdrowo – częściej znaczy lepiej!

0 0
Read Time:3 Minute, 47 Second

Dla ponad 41% Polaków zdrowe żywienie oznacza regularne jedzenie śniadania, obiadu i kolacji. Do tej puli posiłków, by było naprawdę zdrowo, należy dodać drugie śniadanie oraz przekąskę po obiedzie. Regularne jedzenie pięciu posiłków dziennie wcale nie musi być trudne. Skuteczna zmiana niewłaściwych nawyków żywieniowych jest możliwa nie dzięki rewolucji, tylko ewolucji!

Jak wynika z badania „Trendy w zwyczajach żywieniowych Polaków”[1], przeprowadzonego przez instytut badawczy Ipsos aż 79% Polaków uważa, że odżywia się zdrowo. Niestety nie oznacza to, że pozytywne myślenie o nas samych, które ponoć jest połową sukcesu, przekłada się na działanie. Zaledwie 13% z nas je regularnie pięć posiłków dziennie. W odpowiedzi na ten problem firma Nestlé w tegorocznej edycji „Jedz smacznie i zdrowo” będzie edukować konsumentów o roli regularnego spożywania pięciu posiłków dziennie, promując proste, smaczne, a przy tym zdrowe rozwiązania żywieniowe. Akcja trwać będzie od 20 sierpnia do 14 października br.

Nestlé zachęca Polaków, by zaczęli zmianę niewłaściwych przyzwyczajeń żywieniowych właśnie od świadomego jedzenia pięciu posiłków dziennie i nie bagatelizowania roli przekąsek. Przekąska to także posiłek i należy ją wliczyć do puli 5 w ciągu dnia. Pomoże to uniknąć niekontrolowanego podjadania. Zdrową przekąską mogą być np. mały batonik, 5-10 orzechów czy kilka śliwek – tłumaczy Anna Rzeszotek, spec. ds. żywienia w Nestlé.

Skuteczna zmiana niewłaściwych nawyków wymaga systematycznych działań i odpowiednich narzędzi. Dlatego w ramach piątej już akcji „Jedz smacznie i zdrowo” przygotowano platformę edukacyjną na stronie internetowej www.nestle.pl, gdzie znaleźć będzie można informacje dlaczego tak ważne jest jedzenie pięciu posiłków w ciągu dnia i jak ta zasada wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie. Na platformie każdy będzie mógł wypełnić test i sprawdzić, czy odżywia się prawidłowo. Przygotowane przez specjalistów ds. żywienia przykładowe menu, pokaże także, że można jeść smacznie, zdrowo, a przy tym różnorodnie.

Zdając sobie sprawę, że skuteczne połączenie teorii i praktyki jest trudnym zadaniem, firma Nestléprzygotowała również mobilną aplikację „Posiłkomierz”. Dzięki wybraniu opcji „Przypominacza posiłków”, po podaniu godziny, o której wstajemy, aplikacja samoistnie zaplanuje pory 5 posiłków i będzie codziennie o nich przypominać. Taka praktyczna pomoc ułatwi stopniowe uregulowanie diety. Użytkownicy aplikacji będą mogli skorzystać także z ciekawostek żywieniowych oraz wskazówek dotyczących małych zmian na talerzu, które pomogą odżywiać się smacznie i zdrowo.

Co zyskamy dzięki jedzeniu pięciu posiłków? Między innymi: poprawę koncentracji, energię do działania oraz unikniemy tzw. napadów wilczego głodu. Jeżeli na przykład przez znaczną część dnia nie spożyjemy żadnego posiłku, wieczorem pojawi się silne uczucie głodu, które zaspokajane jest w sposób kompulsywny i często nieprzemyślany – tłumaczy Dariusz Włodarek, Kierownik Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

Akcja „Jedz smacznie i zdrowo” to pomoc w zmianie niewłaściwych nawyków żywieniowych oraz szansa na wygranie atrakcyjnych nagród.

W ramach tegorocznej edycji wszystkie sklepy w Polsce zostaną objęte ogólnopolską loterią, w której codziennie od 20 sierpnia do 14 października będzie można wygrać atrakcyjne nagrody: nagrodę pieniężną o wartości 5.000 złotych na karcie przedpłaconej lub 1 z 15 ekspresów NESCAFÉ Dolce Gusto wraz z zapasem kawy. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy kupić 5 objętych promocją produktów z szerokiej oferty Nestlé, zachować paragon i opakowania, a następnie wysłać SMS o treści „Nestle.numer paragonu” pod numer 71551 (koszt 1,23 zł brutto) albo zarejestrować swoje zgłoszenie na www.nestle.pl.

W dodatkowym konkursie organizowanym w sklepach sieci Tesco, będzie można wygrać markowe tablety, zaś w sieci Carrefour markowe smartphone’y. Aby je wygrać wystarczy również kupić 5 objętych promocją produktów Nestlé, zgłosić się do konkursu oraz prawidłowo i jak najszybciej odpowiedzieć na pytanie związane ze zdrowym odżywianiem. Akcja specjalna trwać będzie w: Tesco 6.09-3.10, Hipermarketach Carrefour 29.08-10.09, Supermarketach Carrefour 1.09-30.09. Kupując jednorazowo pięć produktów w czasie trwania akcji specjalnej w danej sieci, będzie można zgłosić się zarówno do loterii ogólnopolskiej, jak i do konkursu dedykowanego Tesco czy Carrefour, na zasadach określonych w regulaminie danej promocji.

W akcji weźmie udział bardzo wiele marek Nestlé: płatki NESTLÉ i NESVITA, produkty WINIARY, słodycze np. KIT KAT, LION, PRINCESSA, JOJO, lody m.in. MAHATTAN, MÖVENPICK, LA CREMERIA, kawy NESCAFÉ, wody np. NAŁĘCZOWIANKA oraz wybrane produkty dla dzieci NESTLÉ, GERBER, BOBOFRUT (promocje nie będą obejmowały m.in. preparatów przeznaczonych do początkowego żywienia niemowląt i produktów marki Purina). Szczegółowa lista produktów Nestlé objętych konkursami dostępna jest na stronie www.nestle.pl

Dodatkowym wsparciem tegorocznej edycji „Jedz smacznie i zdrowo” będą zorganizowane w drogeriach Rossmann i na portalu rossnet.pl działania edukacyjne związane z żywieniem niemowląt i dzieci. Każdy będzie miał możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej odżywiania. Na podstawie jej wyników, powstaną artykuły na temat nawyków żywieniowych, opatrzone komentarzami specjalisty ds. żywienia Nestlé.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Star Fitness Event 2012
Next post The Moisturizing Soft Crème