Jakie są najlepsze gogle snowboardowe w tym sezonie?

Jakie są najlepsze gogle snowboardowe w tym sezonie?

Fanatycy snow parków i ramp, zapomnijcie o goglach w oprawkach. Takie modele są dobre dla narciarzy! Podczas skomplikowanych ewolucji potrzebne wam jest szersze pole widzenia, które obejmuje też kąty obwodowe. Dlatego, lepiej wybrać bezoprawkowe modele gogli.

Od wielu sezonów najpopularniejszym modelem z tej kategorii są gogle SMITH IO/X. Jeżeli wolisz jazdę w backcountry i dziewicze zjazdy poza trasą, na pewno wiesz jak ważna jest dobra wentylacja twoich gogli. Oprócz Anti-Fog, szkła powinny być też wyposażone w dobrą polaryzację, która niweluje słoneczny odblask. Najnowsze modele gogli snowboardowych są teraz wyposażone w wymienny zestaw szyb w różnych kolorach, które odpowiadają zmieniającemu się oświetleniu na trasie.

narciarstwo

Ponadczasowa technologia

Gogle SMITH IO/X niezmiennie od kilku sezonów królują w swej kategorii, deklasując pojawiające się na rynku nowinki. Co czyni je tak świetnymi? Przede wszystkim doskonałej jakości szyby ChromaPop. Podczas jazdy nasze oczy doświadczają bardziej dynamicznych zmian wizji, dlatego zdarza się, że obraz, który dostrzegamy jest np. ciemniejszy niż w rzeczywistości lub bardziej rozmyty. Możemy mieć przez to kłopot z właściwą oceną trasy. W szybach SMITH ChromaPop zastosowano specjalne filtry, które uwydatniają kontrast, poprawiają ostrość widzenia i barwy. Do tego, w komplecie z goglami SMITH IO/X znajduje się para wymiennych szkieł – jedne przeznaczone na pochmurne, słabo oświetlone dni, a druga na słoneczne warunki. To rozwiązanie jest niezastąpione podczas zmiennych warunków. Teraz niezależnie od pogody możesz indywidulanie dopasować sprzęt do swoich potrzeb, tak, aby widzieć przez cały czas dokładną rzeźbę terenu. System wymiany szkieł jest naprawdę szybki i prosty. Można to zrobić nawet zatrzymując się z boku trasy podczas zjazdu.

Olbrzymi plusem jest też podwójna szyba, która wyposażona jest w niewielki otwór wentylacyjny. Obok powłoki Anti-Fog, stanowi on dodatkową gwarancję, że szkła nie będą parować. Dobrą wentylację wspiera też trójwarstwowa pianka, znajdująca się wewnątrz gogli. Pianka jest wykończona miękkim przyjemnym materiałem.

Model SMITH IO/X jest naprawdę solidnie wykonany! To jest aż niewiarygodne, nasi eksperci MCK Sport przymierzali je do wielu kasków i te gogle dobrze wpasowują się prawie w każdy kształt skorupy kasku. Będą równie wygodne jeżeli mierzi was jazda w kasku i do zjazdów wybieracie czapkę. Elastyczny pasek ma wewnątrz silikonowe paski, utrzymujące gogle w jednym miejscu na głowie. Dodatkowo, z tyłu paska znajduje się super wygodne zapięcie klamrowe.

Mamy również dobrą wiadomość dla tych, którzy podczas jazdy nie rozstają się ze swoimi okularami korekcyjnymi – gogle SMITH IO/X zachowują się jak gogle OTG, ponieważ mieści się w nich wiele kształtów okularów.

Podsumowanie

SMITH Optics jest liderem amerykańskiego rynku snowboardowego – mało kto wie, że ma w nim prawie 50% udziału! Firma zebrała całą swoją wiedzę z ostatnich 50 lat działalności i stworzyła gogle prawie idealne. Dzięki systemowi wymiennych szyb, te gogle snowboardowe świetnie się sprawdzą w zmiennym oświetleniu w polskich górach. Są bardzo odporne i solidnie wykonane. Paski się nie prują nawet po kilku latach użytkowania. Mocno staraliśmy się, żeby znaleźć w nich jakieś wady. Właściwie jedynym zarzutem może być system wymiany szyb, który jest prosty, ale wymaga wprawy.

ZALETY:

  • Doskonała wentylacja,
  • Ostry, klarowny obraz dzięki szybom ChromaPop,
  • 2 soczewki na zmienne warunki pogodowe,
  • Uniwersalny, średni rozmiar ramki,
  • Przeciwmgielna sferyczna soczewka wewnętrzna,
  • 3-warstwowa pianka przy twarzy dla komfortu i dopasowania oprawek
  • Kompatybilne z okularami (OTG).

WADY

  • Wymiana soczewki wymaga wprawnej ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jaka jest najlepsza Agmatyna na rynku?
Next post Biegasz zimą? Kup maskę antysmogową