Jak zadbać o aktywny tryb życia podczas zimy?

Jak zadbać o aktywny tryb życia podczas zimy?

0 0
Read Time:2 Minute, 43 Second

Jesienno-zimowa pora roku zdecydowanie nie nastraja do dużej aktywności fizycznej. W efekcie, na wiosnę wielu z nas ma do zrzucenia dodatkowe kilogramy, dlatego warto nie rezygnować ze sportu, stosując się do kilku przydatnych wskazówek.

Regularny trening to recepta nie tylko na utrzymanie atrakcyjnej sylwetki, ale także najlepszy sposób na wzmocnienie układu odpornościowego. Mimo braku słońca, trzeba wykrzesać w sobie motywację, aby systematycznie zaglądać na siłownię. Najważniejsze korzyści na jakie możemy wówczas liczyć to lepszy stan zdrowia, samopoczucie oraz dawka energii, która jest do zastąpienia szczególnie w trakcie pochmurnych i smutnych dni. Jak osiągnąć wyznaczony cel?

Biegaj na świeżym powietrzu

Nie ma lepszej metody na zahartowanie organizmu niż bieganie bez względu na warunki pogodowe. Ma to jednak sens wyłącznie przy zastosowaniu do kilku istotnych zasad, mianowicie: dobraniu butów oraz odzieży odpowiedniej dla danej pogody. Profesjonalny strój do biegania powinien być wyposażony w 3 warstwy o różnych właściwościach technicznych i termicznych tj. przepuszczaniu powietrza, izolacji oraz ochronie przed deszczem.

Ważną kwestią jest również przeprowadzenie solidnej rozgrzewki przed oraz po bieganiu. Podniesienie temperatury ciała pozwala na zwiększenie elastyczności stawów oraz mięśni, co redukuje ryzyko doznania kontuzji. W trakcie przymrozków, zalecane jest wdychanie przez nos i wydychanie przez usta, ponieważ tą drogą powietrze zdąży się nagrzać zanim trafi do oskrzelików biegacza.

Unikaj rutyny

Każdy plan treningowy powinien być w miarę możliwości wszechstronny. Naturalną rzeczą jest to, że każdy ma swoje preferencje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sesje na siłowni albo wyprawy biegowe od czasu do czasu przeplatać wizytą na basenie albo jazdą na rowerze. Dzięki temu, wszystkie parte ciała będą zaangażowane w ćwiczenia o dużym stopniu intensywności, dając jeszcze lepsze rezultaty. Zima może być też idealną okazją do wypróbowania czegoś nowego: gry w squasha, badmintona lub tenisa!
Poza tym, warto pamiętać, że nawet dom lub mieszkanie jest dobrym miejscem dla utrzymania aktywności fizycznej. W jaki sposób można bezpiecznie i efektywnie trenować w domu, np. na macie pokazuje Martyna Rapp, trener fitness w Tuan Sport Club, prowadząca w Internecie cykl porad video pt. ,,Rapptowne poranki”.

Trenuj w grupie

Samotne trenowanie dla wielu może być nużące, nawet mimo zaopatrzenia się w zestaw ulubionych piosenek. Dobrą opcją jest tu wykupienie karnetu do kompleksu sportowego lub siłowni, gdzie można poznać ciekawe osoby, jednak nic tu nie zastąpi wspólnego wypadu z rodziną lub znajomymi. Występuje wtedy pozytywne zjawisko wzajemnego motywowania się do systematycznych ćwiczeń, a nawet zdrowej rywalizacji. W związku z tym, może warto czasem zachęcić kogoś innego do zainteresowania rekreacją i sportem?

Recepta na utrzymanie motywacji – rozrywka

Każda dyscyplina sportu wymaga nieco przygotowań, np. w przypadku jeżdżenia na rowerze podczas zimy kluczowym aspektem jest jakość sprzętu oraz technika jazdy. W przypadku większości osób, zainteresowanych po prostu połączeniem dobrej zabawy ze skutecznym treningiem, optymalnym rozwiązaniem wydaje się korzystanie z oferty kompleksu sportowego, który gwarantuje wsparcie doświadczonych trenerów oraz szeroki wachlarz atrakcji, nie ograniczający się tylko do siłowni, ale także basenu, kortów tenisowych, squasha, badmintona czy sauny.

,,Chłód, deszcz czy śnieg dla wielu osób jest świetną wymówką i usprawiedliwieniem dla braku troski i kondycję fizyczną, tymczasem wystarczy zaledwie odrobina motywacji i wyobraźni by utrzymać sportowe nawyki, np. ćwicząc w domu w trakcie oglądania filmu czy słuchania muzyki” – zachęca trener Martyna Rapp z piaseczyńskiego Tuan Sport Club.

Więcej ciekawych informacji oraz porad video możecie znaleźć pod adresem: www.youtube.com/user/TuanClubTV

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Tuan Club
Next post Oliwkowy konkurs zakończony