Jak ćwiczyć, żeby się nie nudzić?

Jak ćwiczyć, żeby się nie nudzić?

0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Nowy Rok jest już za nami i przychodzi czas na realizacjęe założonych postanowień. Nieraz zZaczynamy ćwiczyć motywując  się piękniejszą sylwetką, zrzuceniem paru kilogramów lub po prostu dla zdrowia. Po jakimś czasie zapał upada, a my zaczynamy się zniechęcać do dalszych ćwiczeń. Co zatem zrobić, aby się nie znudzić się treningami i uniknąć utraty zaangażowania?

Na początku warto postawić sobie cel, znajdujący się w zasięgu możliwości. Częstym błędem przy rozpoczynaniu programu treningowego jest zawieszenie zbyt wysoko poprzeczki, co prowadzi do szybkiego zniechęcenia. Następnie warto jak najbardziej uprzyjemnić sobie sam proces ćwiczeń. Pomocny w tym jest odpowiedni dobór utworów muzycznych, lub połączenie zajęć z inną sferą zainteresowań – np. z tańcem, lub jogą.

Realizowanie ciągle jednego planu treningowego znudzi w końcu nawet najbardziej zmotywowane osoby. Warto zatem cyklicznie modyfikować swoje plany treningowe, zmieniać kolejność ćwiczeń siłowych, czy też eksplorować nowe trasy do biegania – mówi Łukasz Wojtkowski, trener w Chaos Gold Team.

Dobrą metodą jest również częste zmienianie obciążenia oraz modyfikowanie intensywności ćwiczeń. Przejście od początku do końca nowego programu treningowego pozwoli uciec od monotonii zajęć a i mięśnie, nie przyzwyczajone jeszcze do nowego programu, będą rozwijać się w szybszym tempie, co pozwoli dostrzec lepsze rezultaty i przełoży się na wzrost zaangażowania.

Ewentualnością pozostaje również znalezienie sobie partnera do ćwiczeń, np. psa, który jest dobrym w przypadku biegania, lub wyjścia na rower. Na treningi w siłowni, bądź też w klubach walki dobrze jest za to chodzić wspólnie ze znajomymi. Towarzystwo daje większą motywację do realizacji planów, a w przypadku gdy ktoś będzie miał kryzys woli, zawsze może liczyć na wsparcie grupy – konkluduje Wojtkowski.

Więcej informacji na temat Chaos Gold Team, można znaleźć na stronie www.chaosgoldteam.pl.

***

Chaos Gold Team to warszawski klub mieszanych sztuk walki prowadzący zajęcia brazylijskiego jiu-jitsu, tajskiego boksu czy zapasów. W jego kadrze znajdują się eksperci różnych dziedzin związanych ze sztukami walki, a także poprawnym rozwojem fizycznym. Kluczową wartością dla osób należących do klubu jest determinacja i chęć osiągnięcia celu.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Na kopa: ziołowe preparaty energizujące
Next post Czym jest okno anaboliczne?