Dietetyk w aplikacji – Kcalmar

Dietetyk w aplikacji – Kcalmar

0 0
Read Time:1 Minute, 53 Second

Masz dość wymyślnych diet, po których nie widać żadnych efektów, a przygotowanie posiłków zabiera Ci mnóstwo czasu? Zamiast pobierać menu z nieznanego źródła, skorzystaj z pomocy profesjonalnego dietetyka! Z pomocą przychodzi aplikacja Kcalmar, którą zawsze masz pod ręką, a jadłospisy układają specjaliści w zależności od Twoich potrzeb i celu.

Kcalmar to aplikacja, którą można bezpłatnie pobrać na urządzenie z systemem Android lub iOS. W bazie Kcalmar znajduje się obecnie 800 przepisów na zdrowe i pożywne posiłki. Tym, co wyróżnia aplikację na tle innych, które również skoncentrowane są na żywieniu, jest to, że Kcalmar to w rzeczywistości platforma pośrednicząca w kontakcie między pacjentem a dietetykiem. Każdy program żywieniowy jest podpisany imiennie przez specjalistę. Potrawy posiadają również dokładny opis na temat zawartych kalorii, błonnika, białka, węglowodanów i tłuszczów.

dietetyk-w-aplikacji

Jak korzystać z Kcalmar? Po ściągnięciu aplikacji wpisujemy dane biologiczne: wagę, wzrost, płeć oraz określamy stopień aktywności fizycznej. Na tej podstawie aplikacja oblicza nasze BMI, czyli stosunek masy ciała i wzrostu. W tym kroku wybieramy także cel, jaki chcemy osiągnąć, a może to być: zdrowe odżywianie, utrata wagi, wyrzeźbione ciało czy poprawa wydolności fizycznej. Następny krok to wybór programu. Można skorzystać z gotowych programów żywieniowych przygotowanych z myślą o trybie życia lub wybrać dietę indywidualną. Na wstępnie przyjrzyjmy się gotowym programom.

Gotowe diety w Kcalmar podzielone są według kategorii: Korpo, Zdrowie, Mama i Sport. Jako przykład weźmy kategorię Korpo, w której obecnie znajdują się dwa rodzaje diet. Pierwsza z nich dedykowana jest dla business woman i ma być alternatywą dla korporacyjnego jedzenia (kanapek lub zupek w proszku). Posiłki są lekkie i przede wszystkim łatwe w przygotowaniu, dzięki czemu pacjent może przygotować je samodzielnie w domu. Druga dieta Korpo ma na celu stymulowanie mózgu. To również świetny wybór dla uczniów i studentów. Menu dla super mózgu bogate jest w potas, magnez i kwasy omega-3, które wspomagają procesy, jakie zachodzą w mózgu.

Aplikacja Kcalmar to ratunek dla osób, które zmagają się z problemami żywieniowymi. Dzięki skojarzeniu ze specjalistami z zakresu dietetyki, użytkownicy mają gwarancję wysokiej jakości oraz merytorycznego opracowania jadłospisu. Zamawiając indywidualną dietę, użytkownik może liczyć na wsparcie ze strony dietetyka oraz modyfikacje w jadłospisie, w przypadku postępów lub ich braku.

Korzystanie z aplikacji jest łatwe, intuicyjne i przyjemne, ponieważ nie ma natarczywych reklam, jak to zwykle bywa w przypadku darmowych programów.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak skutecznie zadbać o szczupłą sylwetkę?
Next post Zaczerwieniona skóra twarzy to problem dermatologiczny. Zobacz, jak skutecznie zredukować zaczerwienienia na twarzy!