BenQ SP2 – Kamera sportowa dla aktywnych

BenQ SP2 – Kamera sportowa dla aktywnych

0 0
Read Time:2 Minute, 25 Second

BenQ wprowadził na polski rynek swoją najnowszą kamerę sportową do rejestracji w najbardziej nawet ekstremalnych warunkach – BenQ SP2.

BenQ_SP2_set

Opatentowana, wodoszczelna obudowa spełniająca standardy IPX8, umieszczony u góry kamery ekran OLED pokazujący parametry i opcje oraz zegarek umożliwiający wygodny podgląd w trakcie nagrywania i zdalne sterowanie kamerą powoduje, że uchwycenie najciekawszych i zapierających dech w piersiach momentów, nie tylko sportowego życia, jest niezwykle proste.

Zegarek do podglądu „na żywo” i sterowania kamerą

Tym, co odróżnia BenQ SP2 od podobnych rozwiązań jest zegarek-pilot do zdalnego sterowania kamerą oraz podglądu „na żywo” filmowanej czy fotografowanej sceny. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, bo nie tylko upraszcza startowanie i zatrzymywanie filmowania ale umożliwia podejrzenie, co tak naprawdę widzi i filmuje kamera umieszczona np. na kasku.

Full HD, Slow Motion, zdjęcia poklatkowe

Użytkownik może wybierać w jakiej jakości rejestrowany jest obraz wideo. Najwyższa możliwa jakość to rozdzielczość Full HD (1920×1080) z szybkością 60 klatek na sekundę (fps). Możliwe jest także uzyskanie filmu w zwolnionym tempie (ang. Slow Motion) dzięki możliwości nagrywania z szybkością 120 czy nawet 240 klatek na sekundę. Funkcja fotografowania poklatkowego pozwala na automatyczne wykonanie serii zdjęć w odstępie 1/3/5/10/30/60 sekund oraz połączyć je w jedną sekwencję wideo.

YouTube, Facebook

Niezależnie od wybranej rozdzielczości filmowania BenQ SP2 Action Cam automatycznie rejestruje każde ujęcie w małej rozdzielczości 432×240 pix dzięki czemu, zaraz po ukończenie filmowania można umieścić gotowy film na YT czy FB – plik z takim filmem jest mniej więcej 30 razy mniejszy niż plik Full HD – dużo szybciej się go przesyła np. ze smartfona na wakacjach.

Podgląd i sterowanie smartfonem

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi i specjalnej aplikacji, kamera bezprzewodowo komunikuje się ze smartfonem lub tabletem. Za pośrednictwem spartfona lub tabletu można zdalnie sterować kamerą – startować i zatrzymywać nagrywanie, podglądać co jest nagrywane oraz przeglądać i zmieniać wszystkie ustawienia. Na ekranie urządzenia mobilnego można również przeglądać zapisane na karcie kamery filmy i zdjęcia oraz je kasować zwalniając miejsce na nowe nagrania. Z tabletu czy smartfona można przesłać filmy bezpośrednio do serwisów społecznościowych – tu przydaje się wspomniane wcześniej automatyczne nagrywanie w mniejszej rozdzielczości.

Jednoczesne filmowanie i fotografowanie

W trakcie filmowania, najciekawsze chwile użytkownik może uwiecznić na zdjęciu o maksymalnej rozdzielczości 16 Mpix. Wykonanie zdjęcia jest bardzo proste – wystarczy nacisnąć przycisk zegarka lub na wodoszczelnej obudowie aparatu.

IPX8, 60m, ekran OLED i 2260mAh i akcesoria

Opatentowana wodoszczelna przeźroczysta obudowa kamery spełnia standardy IPX8 i pozwala na bezpieczne filmowanie na głębokości nawet 60 m. Bardzo wyraźny, automatycznie podświetlany ekran OLED umieszczony jest – bardzo wygodnie dla użytkownika – na górze aparatu. Służy on do ustawiania parametrów filmowania i fotografowania oraz pozwala – jednym rzutem oka, bez odwracania kamery – sprawdzić czas i rozdzielczość bieżącego nagrania oraz ilość wolnego miejsca na karcie pamięci micro SD.

Duża pojemność – 2260 mAh akumulatora zapewnia długi czas filmowania bez jego doładowywania.

Montowanie kamery na kasku czy kokpicie samochodu umożliwia duży zestaw akcesoriów dostarczanych w komplecie z kamerą oraz akcesoria, które można dokupić dodatkowo.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kolorowa linia Core Crush zyskała nowy i mocniejszy design!
Next post 30 minutowy trening cardio dla energii