Adidas prezentuje trenera miCoach na platformę Android

Adidas prezentuje trenera miCoach na platformę Android

Podczas Światowego Kongresu Telefonii Komórkowej (Mobile World Congress), który odbył się 14 lutego w Barcelonie, firma adidas zaprezentowała aplikację treningową dla biegaczy miCoach.

Aplikacja działa na platformie Android, jest bezpłatna i w pełni kompatybilna z usługami Google. miCoach w trybie głosowym i w czasie rzeczywistym pomaga prowadzić trening, dzięki czemu w roku 2011 jeszcze większa grupa użytkowników smartfonów będzie mogła poprawić swoje wyniki!

Darmową aplikację miCoach Android można pobrać z Android Market. miCoach zanotował ponad milion pobrań na telefony iPhone i BlackBerry, dzięki czemu Magazyn Stuff uznał ją za mobilną aplikację roku 2010.   Dzięki systemowi operacyjnemu Android, aplikacja miCoach zamienia telefon w osobistego trenera, która dysponuje funkcjami głosowymi, podpowiada kiedy przyśpieszyć, a kiedy zwolnić, posiada także spersonalizowany kalendarz ćwiczeń. A to tylko niektóre z funkcji miCoach!

Plany treningowe miCoach są stworzone dla entuzjastów sportu i fitnessu, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. miCoach posiada sześć specjalnie przygotowanych programów do koszykówki, futbolu, biegania, piłki nożnej, tenisa oraz program pomagający utrzymać dobrą kondycję. Dla dokładnej lokalizacji użytkownika aplikacja wykorzystuje moduł GPS.   Aplikacja miCoach automatycznie synchronizuje się z inteligentną stroną www.micoach.com, gdzie plany szkoleń są personalizowane dla każdego ćwiczącego, pozwalając im na monitorowanie i analizę postępów treningu.   Przy projektowaniu aplikacji miCoach adidas współpracował z najlepszymi na świecie sportowcami, drużynami i trenerami, takimi jak Mark Verstegen, który jest założycielem i dyrektorem 'Athletes Performance Institute’ (API). Do współpracy zaangażowano także reprezentację Hiszpanii – mistrzów świata w piłce nożnej, drużyny FC Bayern Monachium i AC Milan oraz znanych sportowców, takich jak Reggie Bush oraz Jessica Ennis.

Główne cechy aplikacji miCoach:

  • głosowe instrukcje trenerskie w czasie rzeczywistym, wskazujące optymalną strefę treningową, dopasowaną do indywidualnych potrzeb
  • programy treningowe dla różnych dyscyplin sportu
  • stworzona tak, aby sportowcy na różnym poziomie mogli stworzyć spersonalizowane programy ćwiczeń niezbędne dla osiągnięcia określonych wyników
  • informacja zwrotna po każdym treningu
  • analiza postępów w treningu wraz z wykresami i mapami oraz możliwością do dzielenia się z innymi użytkownikami
  • automatyczna synchronizacja programu ze stroną www.micoach.com oraz archiwizacja danych online
  • kontrola treningu zapobiegająca kontuzjom
  • aktualizacja programu treningowego adekwatna do postępów
  • tryb do ćwiczeń halowych

adidas miCoach.com – dzięki stronie internetowej dedykowanej dla osobistego trenera miCoach, użytkownicy aplikacji mogą wybrać odpowiadające dla różnych dyscyplin sportowych plany treningowe. Strona pozwala na śledzenie postępów oraz na porównanie indywidualnych statystyk i treningów, pozwala także na udostępnianie wyników on-line.

Previous post Biegaj ze Staszewskimi cz. 11 – Płotki
Next post Niecodzienny rekord Polski ustanowiony podczas weekendu Reeaktywuj wiosnę!