Wybór biegowych butów krok po kroku

Wybór biegowych butów krok po kroku

0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

Aktywność fizyczna korzystnie wpływa na pracę naszego organizmu oraz na nasze samopoczucie. Nie bez powodu coraz więcej ludzi biega, chodzi na siłownie, czy trenuje inne dyscypliny sportowe. Bieganie jednak wydaje się najbardziej popularne. Sport ten wymaga od nas prawidłowego przygotowania.

Najważniejsze jest obuwie, na samym początku nie trzeba kupować najdroższych, profesjonalnych butów sportowych, ale gdy zaczniemy biegać coraz częściej i pokonywać coraz dłuższe dystanse, powinniśmy zaopatrzyć się w jakościowe obuwie. Asics buty męskie są idealne i najchętniej wybierane i przez profesjonalnych sportowców oraz przez amatorów i miłośników zdrowego trybu życia. Jak kupować sportowe buty biegowe? Oto niezbędne rady!

Rodzaj stopy

Wybierając się do sklepu po jakościowe buty sportowe, musimy dowiedzieć się, jaki mamy rodzaj stopy, by móc do własnych potrzeb dobrać odpowiedni model. Pomóc nam w tym może sprzedawca w sklepie. Wyróżnić można stopę pronującą, która po zetknięciu z podłożem kieruje się ku wnętrzu. Obuwie dla osób z tym rodzajem stóp nawraca nieco stopy podczas ruchu, dzięki specjalnym nakładkom znajdującym się przy wewnętrznej stronie obuwia. Chroni to przed ewentualnymi kontuzjami. Duża część butów męskich Asics posiada takie nakładki. Kolejnym rodzajem są stopy supinujące. Jest to odwrotność ruchów wykonywanych przez stopy pronujące, ponieważ podczas zetknięcia z podłożem stopa skręca do zewnątrz. Buty dla takich osób charakteryzować się muszą większą amortyzacją. Są także stopy neutralne, gdzie ciężar ciała podczas zetknięcia z podłożem rozkłada się po całej stopie. Osoby takie mogą więc korzystać z obuwia neutralnego. Asics buty męskie w swej kolekcji posiada szeroką gamę modeli, które dopasowane mogą być do każdego z tych rodzajów stóp. Pod uwagę podczas zakupów powinno być brane również sklepienie. Te może być niskie, charakterystyczne dla stóp pronujących, średnie – neutralnych i wysokie, dla stóp supinujących.

Rozmiar

Dobrze wiemy, że rozmiar i odpowiednia przymiarka odgrywają największe znaczenie. Oto kilka złotych zasad, których należy się trzymać przy wyborze butów sportowych. Po pierwsze nie należy sugerować się rozmiarem obuwia, który nosimy na co dzień. Te do biegania muszą być nieco większe, poza tym, każdy producent może mieć nieco inną miarę. Należy więc mierzyć buty, ponieważ numery są nierówne. Asics buty męskie posiadają w niektórych sklepach specjalne miarki adekwatne do tej marki. Dzięki temu bez większych problemów możemy dobrać buty do naszego rozmiaru. Po drugie, buty warto mierzyć po południu. Należy pamiętać, że stopy puchną. Rano, gdy są wypoczęte, są smuklejsze niż wieczorem. Po trzecie przymiarka! Jeśli mamy problem z dopasowaniem dobrych butów, możemy zastosować ciekawy trik! Najpierw należy wyjąć wkładkę z butów, w których chodzimy na co dzień lub w których trenujemy, następnie należy położyć całą stopę na wkładkę i zmierzyć ją od pięty do największego palca. Do tego trzeba dodać jeszcze około jednego centymetra i butów o rozmiarze takiej wkładki należy szukać w sklepie. Kupując Asics buty męskie możemy być pewni, że wybraliśmy jakościowe oraz komfortowe obuwie sportowe.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Młody jęczmień i jego właściwości
Next post Seniorzy a aktywność fizyczna