Młody jęczmień i jego właściwości

Młody jęczmień i jego właściwości

0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second

Młody jęczmień, o którym ostatnio dużo się mówi, to nie wynalazek naszych czasów. To raczej ponowne odkrywanie skarbów, jakie ma dla nas Matka Natura. Okazuje się bowiem, że w tych niepozornych zielonych pędach kryją się prawdziwe skarby.

Chlorofil – jeden z sekretów młodego jęczmienia

Pędy młodego jęczmienia są bardzo intensywnie zielone. Swoją barwę zawdzięczają wysokiej zawartości chlorofilu, który ma szereg dobrych dla naszego zdrowia właściwości. Przede wszystkim chlorofil pomaga w leczeniu anemii, stymuluje pracę układu odpornościowego, wzmacnia pracę nadnerczy i tarczycy oraz wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Dodatkowo ma jeszcze właściwości oczyszczające, gdyż pomaga neutralizować toksyny.

Bogactwo witamin

Jęczmień zawiera jednak nie tylko opisany wyżej chlorofil, ale również szereg witamin. Jest bogatym źródłem witaminy C, E i K, zawiera również kwas foliowy, a dodatkowo takie pierwiastki jak magnez, potas i żelazo. Warto tutaj dodać, że w pędach młodego jęczmienia znajdziemy również wapń, którego jest dwa razy więcej niż w mleku.

Wszystkie witaminy są w formie dobrze przyswajalnej, a porównanie zawartości poszczególnych witamin i minerałów z innymi produktami robi wrażenie. Jeśli porównamy zawartość żelaza w młodym jęczmieniu i szpinaku, to okaże się, że jęczmień zawiera 5 razy więcej żelaza niż szpinak, który jest polecany przy leczeniu anemii. Imponująco wygląda również porównanie zawartości witaminy C, której w jęczmieniu jest 7 razy więcej niż w pomarańczy.

Warto także dodać, że młody jęczmień zawiera błonnik pokarmowy, który pomaga wyregulować procesy trawienne oraz jest sprzymierzeńcem w walce o smukłą sylwetkę. Spożycie jęczmienia powoduje bowiem uczucie sytości, dzięki czemu łatwiej możemy schudnąć.

 

Jak spożywać młody jęczmień?

Mając na uwadze takie bogactwo, które drzemie w młodym jęczmieniu, powstaje pytanie, jak możemy je wykorzystać. Możemy pić sok z młodych pędów jęczmienia, ale musimy pamiętać, że należy go pić tuż po przyrządzeniu, gdyż szybko traci swoje cenne właściwości. Możemy również zażywać młody jęczmień w postaci kapsułek lub proszku. Proszek taki miesza się z wodą i wypija lub dodaje się go do potraw.

Systematyczność to podstawa

Na koniec chcemy dodać, że efekty stosowania młodego jęczmienia nie będą widoczne od razu. Będzie trzeba na nie nieco poczekać, ale mając na uwadze wymienione wyżej właściwości jęczmienia – warto, szczególnie jeśli nasza codzienna dieta pozostawia wiele do życzenia i możemy przypuszczać, że nie dostarczamy organizmowi wystarczającej ilości witamin i minerałów.

Więcej na http://www.amol.pl/na-co-pomaga-mlody-jeczmien

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Nadmierna potliwość – jakie są jej przyczyny, jak niwelować objawy?
Next post Wybór biegowych butów krok po kroku