Odżywki dla kulturystów – co wybrać?

Odżywki dla kulturystów – co wybrać?

0 0
Read Time:1 Minute, 35 Second

Duże, kształtne, wyraźnie zarysowane mięśnie – to cel każdego kulturysty. Pomocne w jego osiągnięciu są nie tylko ciężkie, dobrze dopasowane treningi, ale i odpowiednia dieta i suplementacja, która pozwala zbudować i utrzymać prawidłową rzeźbę i masę.

Jakie odżywki dla kulturystów są niezbędne, aby osiągać sukcesy w tym sporcie? Podpowiadamy najpopularniejsze rozwiązania.

Białko serwatkowe – zadbaj o białko w diecie

Jako kulturysta możesz potrzebować nawet 2 g białka na każdy kilogram Twojego ciała – to bardzo duża ilość, dlatego warto ratować się białkiem, który zapewni mięśniom odpowiedni jego poziom. Białko serwatkowe występuje w różnych postaciach – możemy kupić jego koncentrat, izolat czy hydrolizat. Każdy z nich ma inne właściwości i cenę. Najlepiej przyswajalną formą  jest hydrolizat.

BCAA – wspomóż działanie kreatyny

Odżywki dla kulturystów to nie tylko kreatyna. Rozgałęzione aminokwasy BCAA pobudzają syntezę białek – dodają energii mięśniom podczas wysiłku. BCAA mogą być dodawane do kreatyny. Zmniejszają zdolność do wiązania tkanki tłuszczowej. Należy je przyjmować w dawce 1 g/10 kg masy ciała.

Kreatyna – królowa odżywek budujących i wzmacniających mięśnie

Kreatyna wpływa na budowę mięśni i wzmacnia ich siłę, jest popularna i wszechstronnie stosowana przez wiele grup sportowców. Jeśli szukasz suplementu na podnoszenie ciężarów, kreatyna jest dobrym wyborem. Jedną z metod suplementacji jest przyjmowanie kreatyny w dwóch dawkach dziennie, ale najlepiej przeczytać informacje o dawkowaniu konkretnego produktu.

Sprawdź odżywki dedykowane kulturystom na https://tanie-odzywki.pl/29-odzywki-dla-kulturystow

Beta-alanina, czyli lepsza wydolność organizmu

Beta-alanina wykazuje właściwości opóźniania zmniejszenia i zwiększa wydolność mięśniową, dzięki czemu treningi mogą być efektywniejsze i dłuższe – co oczywiście przekłada się na lepsze wyniki i efekty. Warto po nią sięgać jako dodatek do innych suplementów.

Witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe

W swojej diecie tak skupiasz się na białku, że zapominasz o odpowiedniej porcji warzyw i owoców? Unikasz orzechów i pełnowartościowych węglowodanów? Niepotrzebnie. Wiedząc o swoich nieprawidłowych nawykach, zadbaj o suplementy pełne witamin, składników mineralnych i kwasów omega. Lepsze funkcjonowanie całego organizmu wpłynie na wyniki na sali.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Inwazja siłaczy w MCK Fit Life Expo 2017
Next post Sportowe początki