Na jakie zajęcia w klubie fitness?

Na jakie zajęcia w klubie fitness?

0 0
Read Time:2 Minute, 33 Second

Powodów, dla których chodzimy do klubów fitness, jest wiele, aczkolwiek najczęściej chcemy zgubić zbędne kilogramy, rozruszać się czy wyrzeźbić sylwetkę. Z racji tego, że nie każdy lubi ćwiczyć na przyrządach, to możemy wybierać spośród wielu zajęć grupowych. W tym artykule wybraliśmy najciekawsze i wskazaliśmy jakie efekty można dzięki nim osiągnąć.

cityfit

Zumba

Zumba to jedne z najpopularniejszych zajęć grupowych w klubach fitness w ostatnim czasie. Głównie preferują je panie, aczkolwiek można znaleźć także reprezentantów płci męskiej. Jest to połączenie aerobiku z elementami tańca, w szczególności tego latynoamerykańskiego. Charakteryzuje się one dużą intensywnością, przy akompaniamencie głośnej muzyki. Pozwalają spalić mnóstwo kalorii w formie zabawy.

TBC – Total Body Conditioning

TBC to zajęcia, które można spotkać praktycznie na każdej siłowni. Dzięki temu, że łączą one ze sobą ćwiczenia wzmacniające z aerobowymi, przy regularności szybko zobaczymy efekty. Są bardzo energicznymi ćwiczeniami ogólnorozwojowymi – nacisk kładzie się na całą sylwetkę. Często wykorzystuje się podczas nich dodatkowe przyrządy, takie jak hantle, piłki czy gumy z rączkami.

BPU

BPU, czyli biodra, pośladki i uda to ćwiczenia na najbardziej newralgiczne punkty sylwetki. Skupiają się one wokół modelowania tych partii, aby były jędrne i ładnie umięśnione. Te części ciała mają to do siebie, że lubią gromadzić tłuszcz, którego podczas ćwiczeń się pozbywamy.

Stretching

Stretching to nic innego jak rozciąganie się. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, mającą za zadanie rozgrzać mięśnie. Następnie zaczyna się prawidłowe rozciąganie, dzięki któremu nie tylko modelujemy ciało, sprawiamy, że mięśnie są bardziej elastyczne, ale także zwiększamy zakres ruchu w stawach. Przy pomocy instruktora uczymy się także prawidłowo oddychać podczas takich ćwiczeń.

ABS

Piękny brzuch to marzenie każdego mężczyzny, jak i kobiety. Potoczny „kaloryfer” spędza sen z powiek niejednemu ćwiczącemu, a te zajęcia mocno przybliżają nas do upragnionego celu. W klubach fitness treningi te są powszechne – wykonuje się je zarówno na stojąco, jak i na leżąco przy użyciu specjalnych mat.

Trening obwodowy

Trening obwodowy jest idealny dla osób, które nie lubią się nudzić. Jest on kompleksowy – oznacza to, że podczas jednej sesji treningowej zaangażujemy wszystkie mięśnie ciała. Jest to szereg ćwiczeń, w których stosujemy jedną z podstawowych zasad – ćwiczymy zaczynając od największych mięśni i przechodząc do najmniejszych. Trening obwodowy pozwala nam na zachowanie umięśnionej sylwetki.

Bosu

Ćwiczenia bosu są przez niektórych pojmowane jako zajęcia dla nieco bardziej wymagających osób. Ich głównym przyrządem jest bosu – czyli połączenie piłki i stepu. Dzięki temu, że stoimy na nierównym podłożu, to musimy cały czas być skoncentrowani na utrzymywaniu równowagi i prawidłowej postawy. Bosu wzmacnia nasze mięśnie nóg czy kręgosłupa. Początkowo może sprawiać trochę kłopotu, jednak po dłuższym poznaniu już nie wydaje się to być takie trudne.

Zajęcia w klubach fitness są bardzo zróżnicowane i jest ich o wiele więcej niż w powyższym artykule. Wiele placówek decyduje się także na własne programy ćwiczeń. W zależności od tego, jakie mamy cele treningowe, taki pakiet zajęć powinien nas interesować.

Artykuł powstał we współpracy z CityFit.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zumba dla początkujących
Next post Znasz właściwości soli emskiej w leczeniu?