Jak suplementować się w trakcie ciąży?

Jak suplementować się w trakcie ciąży?

0 0
Read Time:1 Minute, 30 Second

Zgodnie z zaleceniami lekarzy, większość kobiet w ciąży, poza różnorodną dietą bogatą w witaminy i minerały, powinna zadbać o przyjmowanie odpowiednich suplementów. Najczęściej wspomina się o kwasie foliowym, który warto zażywać już przed zajściem w ciąże, jednak to nie jedyny składnik, który powinien znaleźć się w diecie kobiety ciężarnej.

Jakie witaminy suplementować w ciąży?

Jak już wspomniano, w trakcie ciąży, ale też tuż przed zajściem bardzo ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego. Bardzo ważne jest również przyjmowanie witaminy D w okresie od jesieni do wiosny, z uwagi na znikomą dawkę słońca. Wegetarianom i wegankom zaleca się również przyjmowanie kwasów Omega-3 i Omega-6. Na rynku istnieją gotowe suplementy zawierające zestaw witamin dla kobiet w ciąży. Pozwalają one na dostarczenie wszystkich niezbędnych składników w postaci jednej bądź dwóch tabletek. Jest to duże ułatwienie – w przeciwnym razie, każdą z witamin młoda mama musiałaby przyjmować osobno. Szeroki wybór suplementów oferuje sklep biowitalni.pl. O suplementach w ciąży warto pomyśleć już od pierwszych dni życia dziecka.

Dlaczego suplementacja w ciąży jest ważna?

Ciąża to prawdziwa rewolucja w organizmie kobiety. Ogrom zmian sprawia, że zmienia się zapotrzebowanie na różne składniki, a zdrowa i zróżnicowana dieta nie zawsze jest w stanie dostarczyć organizmowi wszelkich witamin i minerałów, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dieta młodej mamy powinna zawierać codzienną dawkę warzyw, owoców i białka, ale powinny zostać z niej wyeliminowane tłuszcze zwierzęce. Codzienna dieta niestety nie jest w stanie dostarczyć odpowiednich ilości jodu, witaminy D, kwasu foliowego, DHA czy magnezu, które są tak ważne w rozwoju maluszka.

Decydując się na suplementację witamin w ciąży, sprawdzajmy ich skład i inwestujmy w dobre jakościowo, a nie cenowo produkty. Pamiętajcie Drogie Panie, że to od Waszego sposobu odżywiania zależy zdrowie i życie Waszego dziecka. Kierując się zasadą zdrowa mama – zdrowe dziecko jesteście w stanie zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie każdego dnia.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kasza manna dla małych i dużych łasuchów
Next post Mycie rąk – rutyna o której zapominamy