Jak rozpocząć bieg po formę?

Jak rozpocząć bieg po formę?

Bieganie dla wielu osób stało się obecnie stylem życia. Uprawiają je młodsi i starsi, bez względu na tryb pracy, bo jest to po prostu zdrowe. Biegaczy różni bardzo dużo, ale łączy radość po pokonaniu każdego kilometra i aktywny tryb życia. Jest jednak kilka zasad, których powinnyśmy przestrzegać, aby trening przyniósł jak najlepsze rezultaty.

Niektórzy biegają, aby zrzucić kilka niepotrzebnych kilogramów, inni poprawiają w ten sposób swoją kondycję i samopoczucie. Jest to idealny sposób spędzania wolnego czasu, który przy okazji poprawia naszą witalność i dodaje energii.

Pierwsza zasada – odpowiedni strój

Nie zapominajmy, że powinniśmy zadbać o odpowiedni strój do treningów, ponieważ ma on niebagatelne znaczenie. Wpływa zarówno na komfort, jak i na efektywność wykonywanych ćwiczeń. Odzież do treningu powinni dokładnie dostosować zarówno profesjonaliści, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z runningiem. Nieodpowiednio dobrana może spowodować otarcia i dyskomfort. Ubranie powinno być wygodne i nie krępować ruchów, ale nie może też być zbyt luźne.

Przyjemniej biega się w lekkim i przewiewnym stroju, posiadającym systemy odprowadzające pot i pozwalające ciału oddychać. Przy wyborze odzieży istotne są warunki atmosferyczne i indywidualne wymagania biegacza. Podczas niekorzystnej pogody warto założyć wodoszczelną i jednocześnie szybkoschnącą odzież, która uchroni nas przed wiatrem i pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Nie zapominajmy o czapce czy opaskach na głowę lub nadgarstek, które wchłaniają pot.

Najważniejsze są buty

Obuwie jest najważniejszym elementem stroju biegacza, ponieważ wpływa nie tylko na osiągane wyniki, ale także na zdrowie i bezpieczeństwo. Bez względu na to ile kilometrów pokonujemy, ważne aby zapewnić stopom odpowiedni komfort i ochronę.

Szczególną uwagę należy zwrócić na systemy amortyzacji, stabilizacji i odpowiednią cyrkulację powietrza. Wtedy nasze bieganie będzie efektywne, a przy tym zapewni maksimum satysfakcji. Stawiając swoje pierwsze kroki w runningu powinniśmy określić typ swojej stopy, rodzaj podłoża po jakim będziemy biegać oraz dobrać obuwie przeznaczone specjalnie dla nas.

Z myślą o wszystkich biegaczach przygotowaliśmy dla naszych Klientów promocję „Bieg po formę”, w ramach której każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od stopnia zaawansowania. W sklepach GO Sport znaleźć będzie można sprzęt, ubrania i akcesoria niezbędne do utrzymania dobrej formy podczas runningu, ale także podczas treningów sztuk walki, fitnessu czy piłki nożnej w atrakcyjnych cenowo propozycjach. Profesjonalni doradcy pomogą natomiast dobrać odpowiednie do wymagań i preferencji produkty. Oferta będzie ważna do 23 marca lub do wyczerpania zapasów – mówi Aleksandra Bojarska, Kierownik ds. Komunikacji Marketingowej i Public Relations

Akcesoria biegowe

Strój do biegania warto uzupełnić o wielofunkcyjne gadżety, które usprawnią i ułatwią treningi. Przy wyborze akcesoriów biegowych najważniejsze jest, aby spełniały one nasze potrzeby oraz dopasowane były do pory roku. Nie tylko urozmaicają bieganie, ale pozwolą także osiągać lepsze wyniki, a przede wszystkim wyróżniają nas w tłumie biegaczy.

Najważniejszym dodatkiem są skarpetki,które są wyprodukowane z włókien syntetycznych lub naturalnych jak np. wełna merino. Bardzo ważną ich funkcją jest odprowadzanie wilgoci i absorpcja wstrząsów.

Dobrze jest też posiadać zegarek z pulsometrem i GPSem. Zarówno zegarki, jak i dodatki do suplementacji czy kompresji podnoszą nasze możliwości podczas biegu.

Przy wyborze urządzeń elektronicznych najważniejsze są takie parametry jak pomiar pulsu, dokładność GPS, możliwość ustawiania stref tętna, a także programowanie i monitoring treningów.

Tak przygotowani do biegania możemy spokojnie skupić się na treningu.

***
Go Sport jest siecią sklepów sportowych o zasięgu międzynarodowym, należącą do Grupy Go Sport – jednego z największych w Europie dystrybutorów artykułów sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Coraz więcej kobiet uprawia ekstremalne bieganie. I są w tym coraz lepsze!
Next post Jak odpowiednio dobrać strój do ćwiczeń?