Internet zamiast lekarza?

Internet zamiast lekarza?

0 0
Read Time:50 Second

Aż 87 procent internautów poszukuje informacji medycznych w Internecie, a 46 proc. robi to przynajmniej raz w miesiącu. Do tego celu niemal wyłącznie są wykorzystywane wyszukiwarki internetowe (99 proc.)

Badania przeprowadzone przez GG Network S.A., w ramach projektu GG Opinion Detector pokazały, że zdecydowana większość Polaków korzystających z Internetu poszukuje informacji na temat swojego zdrowia w Internecie. W pytaniu otwartym dotyczącym najczęściej wykorzystywanej wyszukiwarki do sprawdzenia informacji medycznych, badani wskazywali Google (93 proc.). Tylko 1 proc. korzysta bezpośrednio z portali specjalistycznych zawierających dedykowane treści medyczne.

„Nasze badania pokazują, że specjalistyczne portale medyczne powinny poważnie zatroszczyć się o swoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Według danych Polskich Badań Internetu obecnie mamy w Polsce ponad 18 milionów internautów. Skoro co miesiąc niemal połowa z nich szuka informacji o swoim zdrowiu w internecie, to dedykowane temu tematowi serwisy mają duży potencjał wzrostu” – mówi Tomasz Barań z GG Network SA.

Badanie zostało zrealizowane w październiku 2011 roku, w ogólnopolskim panelu badawczym ARIADNA. Przebadano reprezentatywną grupę polskich internautów (N=1124 osób).

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pierwszy na rynku witaminowy nektar pod prysznic: Luksja Active Vitamins
Next post Bądź fit