Gabinet podologiczny – kiedy szukać w nim pomocy?

Gabinet podologiczny – kiedy szukać w nim pomocy?

0 0
Read Time:1 Minute, 25 Second

Czy wiesz, czym zajmuje się podolog? Jeżeli tak, to bardzo dobrze! Niestety jeszcze wiele osób nie wie, że podolog to specjalista zajmujący się zdrowiem naszych stóp. Do gabinetu podologicznego warto się wybrać, jeżeli dokuczają ci takie problemy jak wrastające paznokcie, modzele czy często pojawiające się odciski.

Dbaj o swoje stopy

Nie  dbamy o swoje stopy tak jak powinniśmy, tymczasem to właśnie one każdego dnia noszą niemały ciężar naszego ciała. Powinniśmy więc dbać o stopy, by były zdrowe i nie sprawiały nam problemów. Przede wszystkim warto zainwestować w dobre buty – to podstawa. Często nosimy buty zbyt ciasne, niewygodne, nieprzewiewne, wykonane ze sztucznych materiałów, które nie zapewniają stopie odpowiedniej wentylacji. Przy źle dopasowanych butach może pojawić się problem z częstym występowaniem odcisków i modzeli, zaś przy noszeniu obuwiu o wąskich czubkach może się pojawić problem wrastających paznokci.

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?

Gabinet podologiczny wrocław wyglądem przypomina typowy gabinet lekarski. Na wizytę u podologa warto się wybrać, jeżeli pojawiają się jakiekolwiek problemy ze stopami. Podolog  przeprowadzi wywiad z pacjentem, a następnie wykona badanie podologiczne, aby dokładnie rozpoznać przyczyny schorzenia. Po tym etapie zaproponuje właściwy sposób leczenia. Może się okazać, że na jednej wizycie zostanie przeprowadzony nie tylko podstawowy zabieg podologiczny, lecz także i zabieg leczniczy, na przykład założenie klamry ortonyksyjnej lub wykonanie pediciuru medycznego.

Dlaczego warto skorzystać z usług podologa?

Jeżeli jeszcze nie odwiedziłeś gabinetu podologicznego, to warto to zrobić. Czasami bowiem wydaje nam się, że nie cierpimy na żadne problemy ze stopami, a po wizycie u specjalisty może się okazać, że nasze problemy – na przykład z bólami kręgosłupa – biorą się właśnie od stóp. Regularne wizyty u podologa zalecane są zwłaszcza osobom cierpiącym na cukrzycę, ze względu na możliwość wystąpienia tak zwanej stopy cukrzycowej.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dlaczego wyciskarki są lepszym wyborem niż sokowirówki?
Next post Jak sprawić, by włosy miały lśniący kolor?