Czy warto mieć siłownię w domu?

Czy warto mieć siłownię w domu?

Od pewnego czasu, rozmawiając ze znajomymi, odnoszę wrażanie, że coraz więcej osób chodzi systematycznie na siłownię. Ale osoby, które ćwiczą od dłuższego czasu, skarżą się na to, że mają coraz mniej wolnego czasu. I wcale nie chodzi o to, że tracą czas na ćwiczenia. Chociaż są zirytowani tym, że muszą czasem czekać aż sprzęt na którym chcą ćwiczyć się zwolni, to większy problem leży w tym, że na siłownię trzeba dotrzeć, a później z niej wrócić.

I najczęściej nie jest to krótki czas. Szczególnie w większych miastach dotarcie na siłownię może zajmować nawet godzinę. A jeszcze trzeba wrócić do domu. Ktoś, kto ćwiczy trzy razy w tygodniu, na same dojazdy może stracić nawet pięć godzin. Jest to sporo i może wpływać demotywująco na ćwiczącego.

shutterstock_1226593301

Rozwiązanie w zasięgu ręki

Na szczęście rozwiązanie tego problemu nie jest specjalnie trudne. Wystarczy bowiem postarać się o własną, dobrze wyposażoną siłownię. Wtedy nie tracimy czasu na dojazdy, bowiem siłownię mamy np. we własnym pokoju. Dzięki temu możemy ćwiczyć wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Skoro na siłowni ćwiczymy systematycznie, to także w domowej siłowni będziemy dbać o systematyczność. Na dodatek ćwiczenia będą jeszcze bardziej intensywne i co za tym idzie, efekty pojawią się znacznie szybciej.

Prosta, ale efektywna siłownia domowa

Warto wiedzieć, że nawet w najmniejszym mieszkaniu można wygospodarować miejsce, które umożliwi stworzenie domowej siłowni. Najważniejsze jest określenie tego, co dokładnie chcemy ćwiczyć, czyli jaki sprzęt będzie nam potrzebny do ćwiczeń. Warto pamiętać o tym, że nie zawsze musimy mieć dokładnie takie same przyrządy, jakie dostępne są w komercyjnych siłowniach (brama do siłowni), gdyż nie korzystamy z wszystkiego, co tam się znajduje.

Ostatnio wśród osób ćwiczących w domu bardzo dużym powodzeniem cieszy się brama do ćwiczeń, dzięki której wygodnie i efektownie można rozwijać górne partie mięśni. Choć jest to stosunkowo duży sprzęt, to kiedy zostanie zamontowany w przemyślany sposób, nie zajmuje dużo miejsca. Gdy odpowiednio zaplanujemy jego położenie, dołożymy do naszej siłowni ławkę do ćwiczeń oraz kilka hantli i sztang, będziemy mieli bardzo dobrą i odpowiednio przemyślaną siłownię domową, która powoli nam na wygodne ćwiczenia. Nie trzeba wiele sprzętu, aby wysiłek przyniósł oczekiwane efekty. Ważna jest systematyczność i odpowiedni program treningowy.

Zalety własnej siłowni

Własna domowa siłownia ma bardzo dużo zalet. Podstawową jest ogromna oszczędność czasu, którego nie musimy tracić na dojazdy. Możemy też ćwiczyć zawsze, kiedy mamy na to ochotę, niezależnie od pory dnia czy nocy, oraz na przykład naszej pracy. No i nigdy nie musimy czekać, aż sprzęt ,na którym chcemy ćwiczyć się zwolni. Zawsze jest dla nas dostępny.

Własna siłownia to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy poważnie traktują ćwiczenia. Uważny obserwator zauważy, że wszyscy, którzy intensywnie ćwiczą na siłowni i traktują to niezwykle poważnie, w pewnej chwili dochodzą do wniosku, że muszą mieć własną, domową siłownię, która pozwoli im osiągać lepsze efekty. Chcą ćwiczyć więcej i znacznie bardziej wydajnie, a własna siłownia jest do tego stworzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Która formę treningu wybrać – poradnik
Next post Jesienno-zimowa odsłona kolekcji adidas x Stella McCartney