Buty triathlonowe wspaniałą alternatywą dla typowych butów biegacza

Buty triathlonowe wspaniałą alternatywą dla typowych butów biegacza

0 0
Read Time:2 Minute, 6 Second

Triathlon składa się z trzech, kolejno następujących po sobie dyscyplin: pływania, kolarstwa oraz biegania. Jest to niezwykle ciężka konkurencja, przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych sportowców, którzy przygotowując się do triathlonu, ćwiczą każdy element tej dyscypliny, poświęcając taką samą ilość czasu zarówno na bieganie, jak i pływanie czy kolarstwo.

Zalety

Główną zaletą takiego obuwia jest jego lekkość. Buty triathlonowe charakteryzuje niezwykle precyzyjne wykonanie, z ultralekkich materiałów, pozwalających stopom na maksymalną ochronę, przy minimalnym obciążeniu. Bezszwowe i bez uciskowe wykończenie, gwarantuje komfort przemieszczania się i zabezpiecza kończyny przed urazami. Kolejnym plusem butów jest fakt, że nie trzeba ich wiązać – jest to niezbędna cecha każdego obuwia dla triathlonistów. Ze względu na czas, który decyduje o wygranej w trójboju, producenci odzieży sportowej starają się tak projektować strój, aby jego zmiana, czy założenie zajmowało jak najmniej czasu. Buty do triathlonu mają sznurówki, które jednak nie wymagają wiązania. Jest to oszczędność, która przy tak ogromnym wysiłku wkładanym w pokonanie dystansu, wiele znaczy dla każdego sportowca. Buty triathlonowe są także przystosowane do biegania na boso, co również pozwala na szybszą zmianę dyscypliny, np. z biegania na pływanie.

Wyłącznie do trójboju?

Buty do triathlonu nie są przeznaczone wyłącznie do trójboju, należy jednak pamiętać, że kupując takie obuwie, nie każdy z użytkowników będzie z nich zadowolony. Nie każdy klasyczny biegacz lubi zakładać obuwie na bosą stopę i mimo wielu prób, niektórzy z nich z każdym razem doznają delikatnych otarć i uszkodzeń skóry. Buty triathlonowe posiadają cechy, które nie są niezbędne do uprawiania triathlonu i na pewno nie wniosą też zbyt wiele dla klasycznego biegacza. Mimo to, buty tego typu przeznaczone są do jednej z trzech dyscyplin trójboju, czyli do biegania – dlatego nie ma nic złego, w używaniu albo butów do typowego biegania podczas triathlonu, albo odwrotnie – butów triathlonowych podczas amatorskich rozbiegów. Profesjonalni trójboiści, chętniej decydują się na obuwie przeznaczone typowo do triathlonu. Buty triathlonowe (takie jak np. te: https://tricentre.pl/pol_m_Triathlon_Buty-triathlonowe-369.html) wyróżnia kilka elementów, np. gumowe części, ułatwiające zakładanie obuwia mokrymi dłońmi, szybkość w wiązaniu czy niezwykła lekkość. Są to cechy ważne, jednak nie najważniejsze, dlatego warto zastanowić się przed wyborem, na jakich kluczowych właściwościach najbardziej nam zależy. Triathlon wymaga ogromnego wysiłku i wielomiesięcznych przygotowań. Przed startem w tych niesamowicie wyczerpujących zawodach, należy zadbać nie tylko o swoją odpowiednią kondycję fizyczną, ale również o wygodny strój, który dostosuje się do naszych indywidualnych preferencji i pozwoli nam na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników. Aby kupić najbardziej optymalne i ergonomiczne ubrania, warto skontaktować się z profesjonalnym sprzedawcą, który doradzi wybór najlepszego modelu butów i pozostałej odzieży.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pokonaj zaparcia
Next post Domowy fitness dla początkujących w 30 minut