Stopy – nasz fundament

Stopy – nasz fundament

0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

Tak jak w tytule – stopy są fundamentem konstrukcji naszego organizmu. Zawrotne tempo życia sprawia, że nie mają one chwili wytchnienia i ciągle noszą nasz ciężar. Często zapominamy by zadbać o ich dobrą kondycję. To właśnie w stopach znajduje się aż 72 000 zakończeń nerwowych, które są odpowiedzialne za łączenia między poszczególnymi częściami ciała.

Naturalnym masażem stóp jest chodzenie boso. To idealny sposób na poprawę kondycji całego organizmu. Od dłuższego czasu propaguję tę formę aktywności o czym możesz przeczytać na: http://wystaczychciec.blogspot.com/2012/07/boso-przez-swiat.html

Jeżeli jednak przeraża Cię chodzenie boso lub po prostu nie masz na to czasu albo nie masz gdzie spacerować warto skorzystać z masażu stóp.

Masaż stóp według wielu osób uchodzi za najbardziej relaksujący. Doznania wypływające z masażu przynoszą niebywałą ulgę. Nie chodzi tu tylko o przyjemność dla stóp, sęk w tym, że umiejętny dotyk nóg oddziałuje na wszystkie partie naszego ciała. Czasem możemy nawet nie być świadomi, że ukojenie i spokój po zabiegu wynikają z masażu stóp.

Każdy skrawek, fragment ludzkiej stopy odpowiada za inną część całego organizmu. Wszystko za sprawą wspomnianych zakończeń nerwowych, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić stopom ciepło oraz troszczyć się o nie. Niezwykłe unerwienie i rola stóp czynią je wyjątkowym materiałem dla wprawionych w masażu rąk. Naciskanie i gładzenie poszczególnych części i punktów pozwala na wywołanie niepowtarzalnych uczuć, a nieraz nawet wyleczenie obolałych miejsc.

Autor: Monika Turemka

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Medytacja w sportach walki
Next post Fenomen chińskiej bańki