Skuteczny sposób na ból gardła u dzieci

Skuteczny sposób na ból gardła u dzieci

0 0
Read Time:1 Minute, 59 Second

Dziecko narzeka na ból gardła, któremu towarzyszą dodatkowe objawy? Dowiedz się, w jaki sposób skutecznie pomóc maluchowi.

fotolia_101805620_subscription_monthly_m

Ból gardła u osób dorosłych jest dolegliwością, którą – bądź co bądź – ciężko określić mianem poważnej choroby. Zdecydowana większość z nas przyjmuje w takim momencie odpowiedni preparat w postaci tabletki czy też syropu, a następnie wraca do normalnego trybu życia. Zupełnie inaczej wspomniana dolegliwość przebiega w przypadku najmłodszych.

U dzieci – w odróżnieniu od dorosłych – infekcjom górnych dróg oddechowych towarzyszą z reguły liczne objawy dodatkowe, wśród których wymienić należy przede wszystkim ból głowy, kaszel, nieżyt nosa, uczucie ogólnego rozbicia i osłabienia organizmu, bóle mięśniowe, a nierzadko również utrata apetytu i zaczerwienienie gałek ocznych. Nic więc dziwnego, że choroba niejednokrotnie stanowi powód trwającego nawet kilka godzin płaczu. Jak pomóc maluchowi?

Udrożnij nosek

Choć dolegliwości towarzyszące bólowi gardła u dzieci mogą różnić się pomiędzy sobą w zależności od konkretnego przypadku, to jednak zdecydowana większość maluchów doświadcza w tym okresie uciążliwego kataru. Jak się z nim uporać? Jak podpowiada portal www.zdrowemaluchy.pl, skutecznym, w pełni bezpiecznym sposobem na pozbycie się zalegającej wydzieliny jest odciągnięcie takowej za pomocą tzw. „gruszki” przeznaczonej właśnie do usuwania śluzu.

NIE dla bólu

Jak wspominaliśmy, objawy idące w parze z bólem gardła mogą różnić się w zależności od danego dziecka, niemniej jednak należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż zdecydowana większość z nich związana jest z odczuwaniem bólu w tym bólu mięśni, gardła czy głowy. Właśnie z tego względu konieczne jest wdrożenie preparatu o działaniu przeciwbólowym, opartym przykładowo na paracetamolu czy nawet ibuprofenie. Naturalnie zanim podasz dziecku właściwy środek upewnij się, że jest on dedykowany potrzebom dzieci, gdyż produkty przeznaczone dla dorosłych mogą okazać się po prostu zbyt silne.

Nie zapominajmy rzecz jasna o zastosowaniu medykamentów, których bezpośrednim celem jest wyleczenie głównej dolegliwości, a więc infekcji górnych dróg oddechowych. W tym celu warto sięgnąć po środki, które skutecznie ukoją ból, nawilżą śluzówkę gardła, zadziałają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie, a dodatkowo przywrócą mikroflorę jamy ustnej. Oczywiście nie bez znaczenie pozostaje przyjemny smak danego preparatu, który może zadecydować o przyjęciu bądź odrzuceniu takowego przez malucha. Jednym z godnych polecenia, a więc lubianych przez dzieci produktów, jest chociażby Lactoangin (www.lactoangin.pl), dostępny w postaci łatwego do aplikacji spray’u.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Probiotyki w ciąży
Next post Rzęsistkowica – objawy i leczenie