Rozpoczęcie wyprawy Kaspersky ONE Transantarctic Expedition

0 0
Read Time:2 Minute, 25 Second

Kaspersky Lab informuje o starcie ekspedycji Kaspersky ONE Transantarctic Expedition, w której znana brytyjska polarniczka Felicity Aston zamierza odbyć 1700-kilometrową samotną podróż przez Antarktydę. Wyprawa rozpoczęła się 25 listopada 2011 r. z Lodowca szelfowego Rossa.

Obrana przez Felicity trasa jeszcze nigdy nie została przebyta na nartach i wiedzie przez Góry Transantarktyczne na Biegun Południowy, a następnie przez Płaskowyż Polarny na przeciwległe wybrzeże przy Lodowcu szelfowym Ronne-Filchnera. Wspierana przez Kaspersky Lab, Felicity będzie pierwszą kobietą w historii, która samotnie przemierzy Antarktydę.

„Kaspersky ONE Transantarctic Expedition stanowi ukoronowanie wszystkiego, czego nauczyłam się podczas wszystkich moich wcześniejszych wypraw polarnych. Można więc powiedzieć, że przygotowywałam się do tej wyprawy przez ponad dziesięć lat. Jestem zarówno podekscytowana, jak i onieśmielona wyzwaniem, jakie przede mną stoi, niemniej jednak czuję się uprzywilejowana, że mogę samotnie przemierzać Antarktydę” – powiedziała Felicity Aston.

Komentując ekspedycję Felicity, Jewgienij Kasperski, prezes zarządu i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: „Życzymy Felicity dużo szczęścia podczas tego ekstremalnego wyczynu! Będziemy śledzić jej postępy i wspierać ją podczas całej wyprawy. Przez 60-70 dni Felicity będzie samotnie zmagać się z zagrożeniami czyhającymi na Antarktydzie. Wielu z nas doświadcza tego samego w świecie wirtualnym: gdy korzystamy z internetu, narażamy się na całą gamę zagrożeń cyfrowych. Kaspersky Lab z jednej strony wspiera Felicity Aston w jednym z najtrudniejszych środowisk fizycznych, z drugiej strony zapewnia swoim użytkownikom ciągłą ochronę w internecie”.

Komentując wsparcie firmy Kaspersky Lab, Felicity powiedziała: „Bardzo ważne jest dla mnie to, że moja osoba i realizowany przeze mnie projekt potrafi przemówić do wyobraźni i ducha firmy – dopiero wtedy, gdy stajemy się bardziej 'częścią rodziny’ niż układu finansowego, relacje nabierają prawdziwego znaczenia i mogą być źródłem wsparcia. Mam ogromne szczęście, że tego rodzaju relacje wiążą mnie z moim sponsorem – firmą Kaspersky Lab, która w ciągu ostatnich dwóch lat wspierała dwa z moich projektów. Podoba mi się, że zespół myśli inaczej niż większość, i mimo że jest to ogromna firma o globalnym zasięgu, nadal panuje tam rodzinna atmosfera i naprawdę czuję, że zostałam przyjęta do ich grona”.

Współpraca Felicity Aston i Kaspersky Lab rozpoczęła się w listopadzie 2009 roku, gdy firma podjęła się sponsorowania ekspedycji Commonwealth Antarctic Expedition. W kierowanej przez Felicity wyprawie wzięły udział kobiety z krajów należących do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów: Brunei, Cypru, Ghany, Indii, Jamajki, Nowej Zelandii, Singapuru oraz Wielkiej Brytanii. Niesamowity zespół siedmiu kobiet przebył na nartach ponad 900-kilometrową trasę od wybrzeża Antarktyki do Bieguna Południowego, zmagając się z temperaturą -40°C. Uczestniczki ekspedycji, reprezentujące pięć kontynentów, sześć religii i siedem języków, pragnęły uczcić 60 rocznicę istnienia Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Felicity Aston stała się stałym gościem imprez i konferencji organizowanych przez Kaspersky Lab, a firma traktuje ją jak członka swojego zespołu.

Więcej informacji na temat wyprawy Kaspersky ONE Transantarctic Expedition można znaleźć na stronie http://transantarctic.kaspersky.com. Film dokumentujący przygotowania Felicity do zbliżającej się ekspedycji jest dostępny na stronie: http://youtu.be/xOYIq1V4woQ.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 4 miliony z Unii na innowację uzdrowisk Polski Wschodniej
Next post Fabacum – neutralizuje tuczące działanie skrobi