Nowoczesna odzież treningowa – co to są rashguardy?

Nowoczesna odzież treningowa – co to są rashguardy?

Popularyzacja sportów walki oraz większe zainteresowanie sportami, które pomagają budować ogólną sprawność fizyczną, a nie tylko siłę i masę mięśniową, przełożyło się na większe zainteresowanie nową kategorią odzieży sportowej.

Osoby, które dziś wybierają się na trening, na sali gimnastycznej, coraz chętniej zamiast klasycznej koszulki funkcyjnej wybierają rashguarda, czyli specyficzny model doskonale dopasowanej do ciała koszulki termoaktywnej o wzmocnionej konstrukcji. Na polskim rynku jednym z największych i najlepiej rozpoznawalnych producentów takich koszulek jest marka Extreme Hobby. Firma ma w swojej ofercie mnóstwo wpadających w oko, często opatrzonych patriotycznymi grafikami rashguardów, w wersji dla kobiet i mężczyzn. Moda na tego typu koszulki nierozerwalnie wiąże się ze sportami walki, w tym z zyskującym na popularności MMA, ale coraz częściej po odzież sportową tego typu sięgają również osoby uprawiające inne dyscypliny sportu. Dlaczego tak się dzieje?

Regulacja temperatury ciała i ochrona przed otarciami

Tym, co w zasadniczy sposób miało odróżniać koszulki typu rashguard od klasycznych koszulek termoaktywnych, miała być zwiększona ochrona ciała przed otarciami, o jakie nietrudno w sportach kontaktowych takich jak zapasy. Rzeczywiście, w stosunku do klasycznych koszulek sportowych, rashguardy charakteryzują się lepszym dopasowaniem do anatomii ludzkiego ciała, przez co dobrze przylegają do jego powierzchni. Stają się niemal drugą skórą sportowca, chroniąc jego ciało przed drobnymi otarciami czy skaleczeniami. W związku z tym, że koszulki typ rashguard dobrze dopasowują się do ciała, automatycznie bardzo dobrze przewodzą ciepło, pomagając regulować temperaturę ciała w czasie treningu. Rashguardy Extreme Hobby chronią zawodnika przed wychłodzeniem mięśni, gdy jest chłodno i zapobiegają przegrzaniu, pomagając w skutecznym oprowadzaniu potu z powierzchni skóry na zewnątrz tkaniny.

Kolorowe nadruki w technologii druku sublimacyjnego

Rosnąca popularność markowych rashguardów, w tym koszulek sportowych marki Extreme Hobby wynika nie tylko z unikalnych właściwości fizycznych tego typu odzieży, ale także z jej efektownego wyglądu. Na siłowni, sali gimnastycznej czy na treningu w plenerze każdy z nas chce dobrze wyglądać. Firma Extreme Hobby rozumie tę potrzebę, w związku z czym nadruki na rashguardach tej marki od razu przyciągają wzrok, zachwycając niezwykłą wręcz szczegółowością, bogactwem kolorów, precyzją nadruków i ilością różnorodnych motywów graficznych. Co najważniejsze, nadruki wykonane są w specjalnej technologii druku sublimacyjnego, dzięki czemu nawet po wielu praniach nie tracą intensywności kolorów, wciąż są wyraziste i w praktyce wyglądają jak nowe.

Marka Extreme Hobby to doskonały przykład firmy odzieżowej, która chętnie sięga po najnowsze rozwiązania technologiczne, oferując swym klientom dostęp do tego, co najmodniejsze i aktualnie najlepsze na rynku odzieży sportowej dla amatorów i zawodowców. W ofercie tej firmy, prócz omawianych rashguardów, znajdziemy również wiele innych modeli odzieży sportowej, w tym specjalistyczne trykoty zapaśnicze czy spodenki do grapplingu, jak również bardziej tradycyjną odzież do biegania. Produkty tej marki można znaleźć m.in. na stronie: https://mantykora.com/firm-pol-1471544603-Extreme-Hobby.html.

Previous post Dlaczego węglowodany są niezbędne w diecie?
Next post Jak wykonać makijaż na tłustej cerze?