Materac dla pary – na co zwrócić uwagę?

Materac dla pary – na co zwrócić uwagę?

0 0
Read Time:2 Minute, 28 Second

Sen to jedna z najważniejszych czynności, która pozwala nam zregenerować organizm i odpocząć, tak aby być gotowym na wyzwania kolejnego dnia. Śpimy w łóżku najczęściej od 6 do nawet 9 godzin, ale nie tylko, ponieważ leżąc oglądamy telewizje czy czytamy książki, czyli spędzamy w nim około 1/3 całego swojego życia. To dlatego tak istotne jest, aby materac na którym śpimy był dobrany odpowiednio do naszej sylwetki. Problem powstaje w momencie, kiedy chcemy kupić materac do dwuosobowego łóżka. Jak go rozwiązać?

Young happy couple is having a pillow fight isolated on white background.

Dwa osobne czy jeden na kompromis?

Szukając najlepszego rozwiązania dla pary, możemy zastanowić się nad opcją dwóch osobnych materacy. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób o bardzo różnych preferencjach i gabarytach. Niestety wtedy na łączeniu takich materacy powstanie przestrzeń utrudniająca wygodne użytkowanie. Aby jak najbardziej ją zniwelować, powinniśmy wybrać dwa materace o identycznej wysokości. Dużo prostszym rozwiązaniem będzie wybranie dobrego materaca, który w pewien sposób pogodzi preferencje jego użytkowników.

Materiał najlepszy dla dwojga

Kluczem przy wyborze jednego materaca dla dwóch osób jest materiał, z którego jest zrobiony. Powinien uginać się jedynie pod ciężarem osoby, tak aby osoba leżąca obok nie wyczuwała drgań, które przenoszą się po materiale. Najlepsze w takiej sytuacji będą materiały z pianki – takiej, która jest odporna na odkształcenia i bardzo elastyczna. Pianka lateksowa dopasuje się do kształtu ciała użytkownika, a po wstaniu powraca do swojego naturalnego kształtu.

Materac o dwóch twardościach

Ciekawy sposób na zawarcie kompromisu pomiędzy ukochanymi to materac o dwóch twardościach -średnią i twardą. Takie rozwiązanie pozwala na dowolne dostosowanie poziomu twardości. Jeżeli jedna osoba nie lubi twardej powierzchni, a druga wręcz przeciwnie, to nie pozostaje nic innego jak skorzystać z takiego rozwiązania.

Materac ortopedyczny, czyli skuteczny sposób na kłótnie

Jednym z bardziej uniwersalnych rozwiązań jest materac ortopedyczny stworzony ze specjalnych materiałów, które podtrzymują odpowiednio kręgi, dzięki czemu kręgosłup jest w stanie odpowiednio odpocząć i zregenerować się. Skutecznie zapobiega tworzeniu się niekorzystnych wad, a dodatkowo wpływa na odpowiednie krążenie krwi i nie pozwala, aby odczuwalne było drętwienie kończyn. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu całego ciała, małżonkowie będą zdrowsi i będą mniej chrapać. Odejmie to na pewno wielu zmartwień i niekomfortowych sytuacji podczas snu.

Materac antyalergiczny

Alergia jest często spotykanym zjawiskiem wśród różnych grup wiekowych, a dokuczające przypadłości powodują, że sen jest ciężki i nieprzyjemny. Naprzeciw takim problemom wychodzi specjalny materac dla alergików. Wszystko za sprawą materiału, z jakiego został wykonany. Nie dość, że zapewni ukojenie alergikowi, to w dodatku zagwarantuje cichą, spokojną noc dla ukochanej partnerki bądź partnera. Oznacza to koniec z uciążliwym kichaniem i odchrząkiwaniem.

Wygoda dla obojga

Przed kupnem materaca, warto zastanowić się na jakiej twardości lubimy spać i w jakiej pozycji. Materac jest sporym wydatkiem, ale wartym swojej ceny, dlatego powinniśmy wypróbować w miarę naszych możliwości jak najwięcej opcji, a później wspólnie zastanowić się, co wybrać, aby razem tak samo cieszyć się z nowego nabytku, który będzie służył nam przez długie lata.

Poszukujesz materaca dwuosobowego? Sprawdź!

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Co zrobić z żylakami?
Next post Czynniki, które należy rozważyć przy zakupie wyciskarki do soków