Krosty w jamie ustnej, czy jest się czego obawiać?

Krosty w jamie ustnej, czy jest się czego obawiać?

0 0
Read Time:1 Minute, 24 Second

W jamie ustnej rozpoczyna się proces trawienia spożywanego pokarmu. Powoduje to zwiększone wydzielanie śliny przez ślinianki. Brak higieny jamy ustnej po posiłkach może nieść za sobą poważne konsekwencje. Najczęściej występującą chorobą jest wirusowe zapalenie jamy ustnej.

Zmiany objawiają się w tym przypadku obrzękiem dziąseł, wyraźnym zaczerwienieniem, wrażliwością na dotyk oraz silnym bólem uniemożliwiającym przełykanie. Najskuteczniejszy w walce ze zmianami chorobowymi jest substancja czynna – diklofenak, występująca w płynie do płukania jamy ustnej Glimbax.

Jakie są rodzaje wykwitów?

Choroby jamy ustnej mogą przybierać różną postać, jedną z nich są małe pęcherzyki, wypełnione wodą. To niegroźne zmiany w jamie ustnej, które samoistnie pękają po kilku dniach. Wywołane są wirusem opryszczki zwykłej. Równie często występującą dolegliwością są afty, czyli bolesne wykwity o charakterze zapalnym. Przybierają postać małych ziaren w obrębie błony śluzowej warg, języka i policzków. Krosty są wykwitem, w którym znajduje się treść ropna. Mogą być związane z infekcjami bakteryjnymi lub są jałowe. Kolejnym rodzajem są guzki na błonie śluzowej jamy ustnej. Różnią się od siebie wielkością, kształtem i zabarwieniem. Mogą być niewidoczne, ale wyczuwalne. Gojące się guzki pozostawiają blizny na nabłonku.

Glimbax, czyli skuteczny lek na zmiany w jamie ustnej

Niezależnie od przyczyny zmian w nabłonku konieczne jest leczenia przeciwbólowe. Płyn do płukania jamy ustnej Glimbax nie tylko stanowi podstawę higieny jamy ustnej, ale również, dzięki zawartości odpowiedniej substancji czynnej (diklofenak) uśmierza ból i łagodzi stany zapalne. Jest polecany w przypadku powstania bolesnych zmian w jamie ustnej, czyli krostek, pęcherzyków i aft. Gdy pęcherzyki lub krostki pękają, często powstają nadżerki, które potrafią być bardzo bolesne. Glimbax działa miejscowo na źródło bólu, przynosząc szybkie efekty. Bardzo często stany zapalne jamy ustnej uniemożliwiają przełykanie pokarmów, dlatego warto szybko reagować i skrócić czas leczenia do minimum.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Co zapakować niejadkowi do plecaka?
Next post Jak wybrać dobrą odzież termoaktywną?