Jakie korzyści dają wlewy z witaminy C?

Jakie korzyści dają wlewy z witaminy C?

0 0
Read Time:1 Minute, 34 Second

Korzyści wynikające z przyjmowania witaminy C są znane od wieków. W zamierzchłych czasach owoce cytrusowe zapobiegały szkorbutowi podczas długich wypraw na otwartym morzu.

Obecnie, witamina C jest stosowana w leczeniu przeziębień, pobudzaniu układu odpornościowego, przyspieszaniu syntezy kolagenu, obniżaniu nadciśnienia tętniczego, a nawet w obronie przed chorobami serca.

Źródła witaminy C

Witamina C znajduje się w wielu owocach i warzywach. Możemy ją przyjmować także w formie doustnych kapsułek lub dożylnych wlewów witaminowych. Suplementy z witaminą C są tanie i szeroko dostępne, dlatego też wielu ludzi zastanawia się nad sensem i opłacalnością kroplówek z witaminą C.

Korzyści przyjmowania witaminy C

Witamina C, znana także jako kwas askorbinowy, zapobiega przeziębieniom, wspomaga działanie systemu immunologicznego, utrzymuje elastyczność skóry, pomaga w gojeniu się ran oraz kontroluje objawy astmy. Udowodniono także jej działanie wspomagające utratę wagi i utrzymywanie zdrowej sylwetki.

Jest to jedna z najbardziej efektywnych witamin rozpuszczalnych w wodzie, która musi być dostarczana do ludzkiego organizmu z zewnątrz. Ludzkie ciało nie ma zdolności jej produkcji, dlatego też niezbędne jest jej przyjmowanie z pożywieniem lub w formie suplementów i wlewów witaminowych.

Wlewy witaminowe z witaminą C – zalety

Jaką więc przewagę mają wlewy witaminowe z witaminą C nad tradycyjnymi suplementami?

Witamina C spożywana doustnie musi przejść przez długotrwały proces trawienia, zanim zostanie zaabsorbowana do krwiobiegu. Kroplówka z witaminy C dostarcza ją natomiast bezpośrednio do żył. Odmiennie niż w przypadku suplementów, nasz organizm pochłania całą dawkę wstrzykniętej witaminy C.

Większość doustnych suplementów witaminy C ma stężenie sięgające 500 mg. Wlewy witaminowe mogą zawierać od 1000 mg do nawet 25000 mg kwasu askorbinowego. Oznacza to równowartość od dwóch do nawet 50 kapsułek z witaminą C.

Wlewy z witaminy C – wady

Wadą wlewów witaminowych jest konieczność udania się na zabieg podłączenia kroplówki i niewielki dyskomfort związany z wkłuciem igły. To drugie jest zwykle niwelowane przez użycie odpowiedniego, znieczulającego sprayu. Inną przeszkodą może być też wyższa cena suplementacji w porównaniu z tradycyjnymi źródłami witaminy C.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Musli – zdrowy sposób na rozpoczęcie dnia!
Next post Czym się kierować, szukając wyciskarki do soków?