Jakie buty sportowe najlepiej wybrać? (adidas, under armotur czy asics)

Jakie buty sportowe najlepiej wybrać? (adidas, under armotur czy asics)

0 0
Read Time:2 Minute, 18 Second

Aktywność fizyczna stała się modną formą spędzania wolnego czasu. Podczas wieczornego spaceru trudno nie spotkać  biegaczy, rowerzystów czy kobiet uprawiających nordic walking. Na pierwszy rzut oka można wyłapać różnice między doświadczonymi sportowcami, a początkującymi biegaczami.

Odpowiedni strój ma duży wpływ na wydajność wykonywanych ćwiczeń. Co więcej, trening w nieodpowiednich butach może źle wpłynąć na nasze zdrowie. Niemal każdy sklep odzieżowy jest wyposażony w dział sportowy. Producenci oferują szeroki wybór obuwia i czasem trudno zdecydować się na jedną parę. W przypadku stroju treningowego należy brać pod uwagę wiele istotnych czynników.

fotolia_89241093_subscription_monthly_m

Adidas, Under Armour i Asics

Jedną z najpopularniejszych firm obuwniczych na rynku jest Adidas. Firma oferuje nam ciekawe, kolorowe wzory, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Buty cechują się również lekkością. Adidas jest niemiecką firmą z 80-letnim stażem. Ta konkretna marka jest odpowiednim wyborem dla sportowców o wąskiej stopie. O wiele młodszą, bo zaledwie 20-letnią firmą jest Under Armour. Zajmuje się ona sprzedażą detaliczną od 2007 roku oraz sponsoruje wiele sławnych drużyn sportowych. Sprzęt sportowy Asics jest natomiast asortymentem japońskiej firmy. Produkuje obuwie do biegania, idealne dla profesjonalistów.

Cechy obuwia sportowego

Buty sportowe muszą być przede wszystkim wygodne. Im lepiej pasuje na nas strój, tym większa jest nasza pewność siebie, zwiększająca wydajność ćwiczeń. Obuwie musi dobrze trzymać stopę celem zmniejszenia ryzyka kontuzji. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór, jednak przed zakupem konieczna jest przymiarka. Z tego powodu Sensei shop oferuje również sklep stacjonarny. Obuwie powinno posiadać piankę amortyzującą, znajdująca się pod pietą i palcami. Jeśli celem jest dodatkowe zaktywizowanie mięśni stopy, w obuwiu powinien być zastosowany system „Zero drop”. Tym terminem określa się zerowy spadek między pietą, a śródstopiem. Dzięki niemu ścięgno Achillesa nie skraca się, a miejsce uderzenia podeszwy o podłoże znajduje się bliżej śródstopia niż pięty. Sportowe obuwie powinno gwarantować nam łatwe wybicie, wspomagając jednocześnie naturalny ruch stopy. Dodatkowo but powinien być lekki, aby ułatwić długotrwały trening i zwiększyć komfort przenoszenia butów w treningowej torbie. Cholewki mogą posiadać siateczkę wentylacyjną co zagwarantuje poczucie przyjemnego chłodu podczas ruchu. Nie poleca się ich jednak osobom biegającym po lesie. Oczka siateczki przepuszczają nie tylko powietrze, ale i piasek. Preferujący sport w plenerze powinni także zwracać uwagę na dodatkowe wzmocnienie nad palcami, stanowiące zabezpieczenie przed większymi kamieniami.

Podeszwa

Podeszwa powinna być odpowiednio wyprofilowana. Tworzywo ukształtowane w określony wzór pod piętą i palcami zapobiega poślizgom. Istotna jest także grubość podeszwy, która ma chronić stopę przez nierównościami podłoża. Sprężystość materiału – system flex – pozwala na większy zakres ruchów stopy.

Wybór firmy obuwniczej jest zależny od zapotrzebowań użytkownika. Początkujący biegacz będzie kierował się innymi priorytetami niż doświadczony sportowiec, praktykujący sztuki walki. Aby mieć możliwość wyboru spośród najczęściej rekomendowanych firm, warto odwiedzić Sensei Shop, który oferuje nam produkty wiodących producentów. Sport to zdrowie, a także współczesny trend, należy go jednak uprawiać rozsądnie, by nie zrobić sobie krzywdy.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wybierz dobre akcesoria dla biegaczy!
Next post Dlaczego potrzebujemy suplementacji magnezu?