26 Porad optymalizacji Zdrowia

0 0
Read Time:3 Minute, 35 Second

Rady przedstawione są w tym artykule są bardzo ogólne. Dlatego za nim się do nich dostosujesz zachęcam Cię do ich głębszego przeanalizowania i dopasowania do własnych potrzeb.

1. Unikaj obfitego śniadania złożonego z dużej ilości mąki pszennej (chleb, bułki, babeczki)

2. Unikaj jedzenia dużych posiłków w ciągu dnia. Duże posiłki spowolniają Cię i czujesz się wyczerpany lub słaby.

3. Jeśli jesteś głodny lub masz zawroty głowy, jedz niewielkie ilości chudego białka, takie jak jajka, biały ser lub jogurt. Jedząc same białka (na pusty żołądek) można zwiększyć działanie neuroprzekaźników, takich jak dopamina i acetylocholina.

4. Zminimalizuj jedzenie w ciągu dnia, w większości jedz surowe owoce i warzywa oraz ich soki. To pomoże ci w detoksykacji i prawidłowym odżywianiu mózgu w niezbędne składniki odżywcze i przeciwutleniacze. Dzięki temu Twój mózg będzie chroniony od codziennych ataków wolnych rodników.

5. Jedz tłuste ryby takie jak łosoś, tuńczyk, miecznik i sardynki. Olej rybi zawiera niezbędne nienasycone związki Omega 3, EPA i DHA, które odgrywają krytyczną rolę w rozwoju mózgu, jak również poprawie pamięci, zdolności uczenia się i zdolność umysłowych.

6. Siemię lniane jest kolejnym doskonałym źródłem Omega 3, niezbędnych kwasów tłuszczowych (EFA). Większości ludzi dzisiaj brakuje Omega 3 w diecie. Niedobór EFA lub brak równowagi jest uważany za przyczynę niektórych chorób mózgu i procesów starzenie się w mózgu.

7. Używaj suplementów posiadających Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe w celu zapewnienia niezbędnego pożywienia dla Twojego mózgu.

8. Kieliszek czerwonego wina do kolacji może poprawić funkcjonowanie Twojego mózgu.

9. Należy unikać picia nadmiernej ilości alkoholu, który jest toksyczny i uważa się, że niszczy komórki mózgu.

10. Jedz granulki lecytyny. Lecytyna sojowa jest doskonałym źródłem choliny, inozytolu i fosforu, które są kluczowe dla optymalnego funkcjonowania mózgu.

11. Zminimalizuj spożycie cukru. Trzymaj się z dala od słodkich zbóż, batonów lub napojów gazowanych. Powodują one, że wahania cukru we krwi, co prowadzi do niewrażliwości na insulinę. Brak wrażliwości na insulinę jest uważana za główną przyczynę nieefektywnej dostawy energii do mózgu.

12. Suplementuj się witaminami i przeciwutleniaczami, aby zagwarantować optymalne funkcjonowanie mózgu. Witaminy z grupy B odgrywają kluczową rolę jako katalizatory w produkcji podstawowych neuroprzekaźników mózgu i hormonów. Niedobór nawet jednej witaminy może niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie mózgu.

13. Weź Ginkgo biloba, aby poprawić krążenie mózgu i pamięci.

14. Żeń-szeń (Panax ginseng) w ciągu dnia pracuje jako tonik i uważa się, że przyczynia się do zwiększenia aktywności umysłowej. Żeń-szeń syberyjski należy wziąć pod koniec dnia, działa on uspakajająco na mózg.

15. Jedz węglowodany w wieczornych porach. Złożone węglowodany zrelaksują Twój umysłu przed snem. Węglowodany zwiększają serotoninę i neuroprzekaźnik mózgu, który jest odpowiedzialny za dobre samopoczucie i stan relaksu.

16. Jedz pokarmy bogate w tryptofan przed snem, takie jak gorące mleko z miodem lub banany. Tryptofan jest białkiem budulcem dla serotoniny i hormonu melatoniny, która reguluje zdrowy cykl snu. Melatonina chroni mózg przed chorobami starzenia się. Działa jak przeciwutleniacz i zapobiega chorobom przeciwnowotworowym.

17. Upewnij się, że do dostarczasz organizmowi wielu składników mineralnych. Minerałów takich jak wapń i magnez, które odgrywają istotną roli w regulacji optymalnej sprawności umysłowej. Poprawiają nastrój oraz chronią przed bólami głowy. Minerały chronią również mózg przed toksycznymi metali takimi jak ołów czy rtęć.

18. Unikaj zjełczałego tłuszczu, nasyconych tłuszczów i trans kwasów, które znajdziesz w margarynie lub uwodornionych olejach lub w dodatkach do różnych produktów spożywczych. Złe tłuszcze osłabiają optymalne funkcjonowanie mózgu i powodują uszkodzenia mózgu.

19. Ćwicz systematycznie zgodnie z programem treningowym. Ćwiczenia pomogą Ci w krążeniu krwi, redukcji stresu, poprawią funkcjonowanie umysły i wydajność organizmu.

20. Kawa może zwiększyć dopaminę. Idealny czas do picia kawy to pusty żołądek z niewielką ilością cukru bądź żadną. Picie kawy w umiarkowanych ilościach pomaga zwiększyć wydolność mózgu i polepszyć nastrój.

21. Zielona herbata jest jednym z najlepszych trunków w celu zwiększenia siły umysłowej i ochrony mózgu przed toksynami i wolnymi rodnikami.

22. Co z CZEKOLADĄ? Powiedz jej: „TAK”. Niektórzy badacze uważają, że kakao (czekolada) jest silnym przeciwutleniaczem, w ochronne mózgu.

23. Jedz jagody, mają najwyższą ORAC (wartość przeciwutleniacza), dlatego uważane są za jeden z najlepszych dopalaczy dla mózgu.

24. Nie martw się, bądź szczęśliwy! Unikaj gniewu i negatywnych emocji. Bądź optymistą. Dostrzegaj swoją szklankę do połowy pełną, nie pustą.

25. Bądź romantyczny. Miłość w sercu sprawia, że rośnie kwiat umysłu.

26. Upewnij się, że śpisz wystarczająco. Twój mózg jest odmładzany w czasie kiedy śpi.

Pozdrawiam
Radek
www.kettlebellsport.pl
if you are strong, everything is easier!

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 20 mitów na temat biegania
Next post Jak uniknąć kontuzji w trakcie treningu